Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 15, 2015

Jubilanti Štibrányi, Christov, Švehlík si na SFZ prevzali pamätné plakety

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

 
 
 
 
Prezident SFZ Ján Kováčik, manažér tímu internacionálov Ladislav Petráš, Jozef Štibrányi, Vojtech Christov, Ján Švehlík, generálny sekretár SFZ Jozef  Kliment, člen VV SFZ Milan Lešický. Bratislava, 14. apríl 2015

Stalo sa už peknou tradíciou, že najvyšší predstavitelia pozývajú na pôdu Slovenského futbalového zväzu hráčov a funkcionárov, ktorí písali tie najkrajšie dejiny slovenského futbalu.

Jej ostatné pokračovanie sa uskutočnilo v utorok 14. apríla, kedy prezident Ján Kováčik, generálny sekretár Jozef Kliment, člen výkonného výboru - zástupca trénerov Milan Lešický a manažér tímu internacionálov Ladislav Petráš privítali trojicu tohtoročných jubilantov.

Jozef Štibrányi (75) sa naveky preslávil svojím slávnym rozhodujúcim gólom v úvodnom zápase MS 1962 v Chile, kedy československá reprezentácia pod vedením Rudolfa Vytlačila senzačne porazila vysokofavorizované Španielsko a odštartovala tým svoju cestu za striebornými medailami.

Vojtech Christov (70) patrí k najvýraznejším osobnostiam slovenského rozhodcovstva. Na jeho konte sú okrem množstva domácich i medzinárodných zápasov aj finále PVP v roku 1980, otvárací zápas MS 1982 či finále ME 1984.

Ján Švehlík (65) je jedným z mnohých víťazných hrdinov z belehradského finále ME 1976, ktoré otvoril svojím úvodným gólom. Bol súčasťou aj Venglošovej reprezentácie do 23 rokov, ktorá sa v roku 1973 stala tiež európskym šampiónom. Ako hráč získal tri ligové a dva pohárové tituly v drese Slovana Bratislava, ktorému ostal verný dodnes, aktuálne na pozícii športového riaditeľa.

Prezident SFZ Ján Kováčik v oficiálnom príhovore, ako aj v neformálnej diskusii vyzdvihol prínos jubilantov pre (nielen) slovenský futbal ich neustálu aktivitu v rôznych pozíciciách a funkciách. "Zaslúžene ste sa stali súčasťou dejín nášho futbalu a pre všetky generácie ste sa stali symbolmi výnimočnosti, ku ktorým sa radi a s hrdosťou hlásime."

Všetkých troch jubilantov podrobne "vyspovedal" aj redaktor Slovenského rozhlasu Martin Šeďo. Na stránke futbalsfz.sk Vám ich postupne sprístupnime.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.