Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 16, 2015

Kliment: Sme pobúrení útokmi v Paríži, Euro vo Francúzsku bude!

BRATISLAVA (SFZ/TASR) - Generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu Jozef Kliment reagoval na piatkové teroristické útoky v Paríži s pobúrením.

 
 
 
 
Generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

Francúzsko je organizátorom budúcoročných majstrovstiev Európy, na ktoré sa prvýkrát v ére samostatnosti dostali aj Slováci. Ako uviedol vysoký zväzový funkcionár, UEFA plánuje v reakcii na teror v Paríži zvýšiť rozpočet na bezpečnostnú stránku EURO 2016 až trojnásobne.

"Sme veľmi pobúrení piatkovými udalosťami v Paríži. Keď zomierajú nevinní ľudia, je to obrovská tragédia. Útočníci sa pokúšali dostať aj priamo do areálu štadióna, ale keďže sa im to nepodarilo, tak zaútočili pred ním. Analyzovali sme situáciu aj v rámci našich štruktúr a sledujeme informácie, ktoré prichádzajú z ministerstva vnútra. Musíme sa organizačne dobre pripraviť a overiť všetky dostupné informácie v súvislosti s utorkovým zápasom v Žiline proti Islandu. Nenecháme nič na náhodu. Urobíme všetko preto, aby sme obmedzili riziká a zápas sa uskutočnil bez akýchoľvek problémov a nežiadúcich vplyvov," povedal Kliment.

Generálny sekretár zväzu verí, že nehrozí zrušenie šampionátu, na ktorom sa prvýkrát v dejinách zúčastní 24 mužstiev. "Verím, že Euro 2016 sa uskutoční vo Francúzsku, práve jeho prípadné zrušenie či premiestnenie chcú títo ľudia dosiahnuť. Verím, že sa podarí organizátorom všetko pripraviť tak, aby maximálne zamedzili možným rizikám. Podľa informácií ešte pred piatkovým útokom, ktoré sme dostali, UEFA rozhodla, že sa rozpočet na bezpečnosť šampionátu zvýši až trojnásobne. Verím, že turnaj sa podarí zorganizovať tak, aby jeho priebeh nebol narušený."

V rovnakom duchu sa vyjadril aj šéf organizačného výboru Eura 2016 Jacques Lambert. "Úroveň rizika sa zvýšila o jeden stupeň už v januári a teraz je ešte vyššia. Urobíme také rozhodnutia, aby sa finálový turnaj Eura odohral za čo najlepších podmienok. Bezpečnostné opatrenia na štadiónoch fungujú dobre, riziká sú skôr v uliciach miest, pri spontánnych zhromaždeniach. Ak sa zahrávame s myšlienkou zrušiť turnaj majstrovstiev Európy, tak potom robíme presne to, čo chceli teroristi," dodal.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.