Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 1, 2015

Kongres UEFA 2018 v Bratislave

BRATISLAVA (SFZ) - UEFA potvrdila, že dejiskom jej kongresu v roku 2018 bude Bratislava, rozhodol o tom výkonný výbor na svojom rokovaní v Prahe začiatkom tohto týždňa

 
 
 
 
Prezident Európskej futbalovej únie (UEFA) Michel Platini (vpravo) a generálny sekretár UEFA Gianni Infantino (vľavo) na tlačovej konferencii o zasadnutí exekutívy únie vo švajčiarskom Nyone. Nyon, 25. januára 2013.

Slovenský člen exekutívy UEFA František Laurinec, bývalý prezident SFZ, k tomu povedal: “Uvažovalo sa o už tom dlhší čas, prezident UEFA Michel Platini potvrdil, že si osvojil túto možnosť a na pražskom rokovaní výkonného výboru dostala Bratislava, ako dejisko kongresu v roku 2018, zelenú.“

Podľa Laurinca ako dobrý argument zavážili dve jubileá, ktoré v roku 2018 budú realitou: „Slovenský futbalový zväz bude oslavovať 80. výročie prvej registrácie vo FIFA a zároveň tu bude možnosť pripomenúť si 25 rokov novodobej samostatnej histórie slovenského futbalu, dod roku 1993.”

Výkonný výbor zároveň rozhodol, že kongres v roku 2016 bude v Budapešti, v 2017 v Helsinkách a že záverečný turnaj kontinentálneho šampionátu dvadsaťjednotiek v roku 2017 v Poľsku sa bude konať v dňoch 16. až 30. júna.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.