Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 10, 2014

Kováčik, Kliment a Belaník na kongres FIFA do Brazílie

BRATISLAVA (SITA) - Jozef Kliment (gen. sekretár SFZ): "Na základe požiadavky trénera reprezentácie Jána Kozáka dvojicu Štefan Tarkovič, Vladimír Koník vyslal Slovenský futbalový zväz na MS do Brazílie ako pozorovateľov. Cieľom bolo sledovať v akcii Španielsko, nášho súpera v najbližšej kvalifikácii o postup na ME 2016"

 
 
 
 
Generálny sekretár SFZ Jozef Kliment. Bratislava, 10. júla 2013.

Duelom základnej A-skupiny medzi domácou Brazíliou a Chorvátskom v Sao Paule sa začnú vo štvrtok 12. júna o 22.00 h SELČ súťažné boje jubilejného XX. svetového šampionátu vo futbale. Slovenská reprezentácia sa na rozdiel od predchádzajúcich MS 2010 v JAR neprebojovala medzi 32 účastníkov záverečného turnaja, v Brazílii však bude mať SR zastúpenie.

"Pred majstrovstvami sveta sa vždy koná kongres Medzinárodnej futbalovej federácie FIFA, tento rok nebude výnimka. Kongres, ktorý teraz nie je volebný, sa uskutoční v dňoch 10. a 11. júna. Slovensko bude mať trojčlenné zastúpenie, a to prezidentom Slovenského futbalového zväzu Jánom Kováčikom, viceprezidentom SFZ pre štátnu reprezentáciu a medzinárodné vzťahy Karolom Belaníkom a mojou osobou," uviedol pre agentúru SITA generálny sekretár SFZ Jozef Kliment. Minivýprava odcestovala v nedeľu 8. júna vo večerných hodinách z Viedne cez Frankfurt do Sao Paula. "Všetci prítomní delegáti dostali od organizátorov pozvanie na otvárací duel Brazília - Chorvátsko, ktorí si pozrieme na vlastné oči. V Sao Paule sa však nezdržíme, po linke Mníchov - Viedeň budeme späť na Slovensku v sobotu 14. júna." 

Okrem tria najvyšších zväzových predstaviteľov budú v Brazílii účinkovať aj asistent trénera slovenskej reprezentácie Štefan Tarkovič a ďalší kormidelník Vladimír Koník, ktorý sedel naposledy na lavičke FC Nitra. "Na základe požiadavky trénera A-tímu Jána Kozáka túto dvojicu vyslal Slovenský futbalový zväz na MS 2014 ako pozorovateľov. Cieľom bolo sledovať v akcii Španielsko, nášho súpera v najbližšej kvalifikácii o postup na ME 2016," informoval ďalej Jozef Kliment. Spomenuté duo kormidelníkov napokon uvidí Španielov v dueli s Holanďanmi a pozrie si ešte dva súboje Argentína - Bosna a Hercegovina a Nemecko - Portugalsko. 

Slovensko mohlo mať na MS 2014 v Južnej Amerike aj priamu účasť na trávniku. V širšej nominácii rozhodcov totiž figuroval aj slovenský asistent Roman Slyško po boku českého hlavného arbitra Pavla Královca a jeho krajana "na čiare" Martina Wilczeka. "Bohužiaľ, do konečného výberu rozhodcovských trojíc pre tohtoročný svetový šampionát v Brazílii sa nedostali," skonštatoval generálny sekretár SFZ Jozef Kliment. Európsku futbalovú úniu (UEFA) bude na MS 2014 zastupovať deväť arbiterských trojíc, spomenutú česko-slovenskú napokon nevybrali z kandidátov. Pod hlavičkou UEFA sa predstavia rozhodcovia z Nemecka, Turecka, Švédska, Holandska, Srbska, Portugalska, Talianska, Španielska a Anglicka. 

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.