Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 19, 2014

Na školských turnajoch Grassroots SFZ sa predstaví viac ako 30 tisíc chlapcov a dievčat

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna správa Slovenského futbalového zväzu

 
 
 
 

Slovenský futbalový zväz a Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR pripravujú 4. ročník najmasovejšej súťaže mladších žiakov v malom futbale na Slovensku – Dôvera Školský pohár SFZ 2014/2015Do nového ročníka sa prihlásilo 1074 chlapčenských a 451 dievčenských družstiev, do sútaže sa tak zapojí približne 15 250 hráčov a hráčok. Do konca kalendárneho roka 2014 by mali prebehnúť školské a kvalifikačné kolá. V marci, apríli a máji 2015 sú na programe obvodné a krajské kolá, z ktorých vzíde osem finalistov Dôvera Školský pohár SFZ 2014/15. 

Prvenstvo na turnaji budú obhajovať dvojnásobní víťazi turnaja - chlapci zo ZŠ Okružná v Michalovciach, v kategórii dievčat triumfovali v minulom roku futbalistky zo ZŠ Kalinčiakova v Bratislave. Víťazi minulého ročníka navštívili v sobotu 15. novembra kvalifikačný zápas slovenskej futbalovej reprezentácie o postup na EURO 2016 v macedónskom Skopje.

Do turnaja McDonald's Cup 2014/2015 sa prihásilo 881 tímov, podľa predokladov sa do súťaže zapojí približne 8 810 mladých športovcov. Vyhlasovateľom školskej súťaže v malom futbale 10-členných koedukovaných družstiev chlapcov a dievčat je Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR. Spoluvyhlasovateľom a organizátom súťaže je Slovenský futbalový zväz, generálnym partnerom je McDonald's Slovakia. Víťazom minuloročného turnaja sa stali žiaci ZŠ Novomeského v Trenčíne pred družstvom turnaja ZŠ Jilemnického v Žiari nad Hronom, tretiu miesto obsadil tím ZŠ Škultétyho v Nitre.

Coca-Cola Školský pohár je futbalový turnaj určený pre žiakov a žiačky druhého stupňa základných škôl a nižších ročníkov gymnázií s osemročným vzdelávacím programom. Do jubilejného 10. ročníka sa prihlásilo 547 chlapčenských a 127 dievčenských družstiev, do sútaže sa tak zapojí približne 10 110 mladých futbalistov a futbalistiek.

V minulom roku sa v českom Kroměříži premiérovo stretli po dva tímy zo SR i ČR na 1. Česko-slovenskom superfinále tohto turnaja. Chlapci zo ZŠ Klačno a dievčatá ZŠ s MŠ Štiavnik obsadili druhé priečky, hráči zo ZŠ Kornela Mahra v Trnave a futbalistky zo ZŠ Gorkého v Trebišove sa umiestnili na 3. mieste.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.