Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 5, 2016

Novým predsedom ZsFZ Pavol Šípoš

NITRA (SFZ) – Nový predsedom Západoslovenského futbalového zväzu sa v piatok 5. februára 2016 stal v doplňovacích voľbách na najbližšie dva roky Pavol Šipoš.

 
 
 
 
Nový predseda Západoslovenského futbalového zväzu Pavol Šipoš. Nitra, 5. februára 2016.

V prvý februárový piatok sa v Nitre konala už štvrtá konferencia Západoslovenského futbalového zväzu (ZsFZ), opäť s prídavkom volebná, pretože jej úlohou bolo zvoliť nového prvého muža futbalu v regióne po tom, ako vlani v decembri abdikoval na svoj post po šiestich rokoch Ladislav Gádoši.

Na konferencii 23. januára k zvoleniu jeho nástupcu nedošlo, z troch kandidátov vypadol v 1. kole Ľubomír Moravčík, v 2. kole sa nerozhodlo, keďže došlo k patovej situácii, lebo Róbert Šuník aj Ján Panák dostali po 33 hlasov, dva boli neplatné. Preto volebná komisia rozhodla o ďalšom volebnom súboji na konferencii 5. februára.

Do prezidentskej súťaže sa už neprihlásil Ján Panák, dvojicu adeptov z januára Ľuboša Moravčíka a Róberta Šuníka doplnil Pavol Šipoš.

Pred začiatkom volieb sa po svojom vystúpení pred delegátmi vzdal kandidatúry Moravčík, kompletné auditórium 68 delegátov tak volilo z dvoch adeptov. V 1. kole dostal Šipoš 35 hlasov, Šuník 31, 2 hlasy boli neplatné.

V 2. kole obdržal Pavol Šipoš 36 hlasov – Šuník 30, 2 neplatné – a stal sa novým predsedom ZsFZ. Medzi prvými gratulantmi novej hlave regiónu boli prezident SFZ Ján Kováčik a generálny sekretár SFZ Jozef Kliment.

"Želám si, aby sme my v západoregióne vytvorili jednu futbalovú rodinu, ktorá bude držať spolu a spoločne posunie náš futbal dopredu. Z pozície predsedu urobím všetko pre jednotu hnutia a dosiahnutie cieľov, ktoré sledujú spokojnosť ľudí vo futbale,” povedal okrem iného vo svojom prvom prejave vo funkcii predsedu Pavol Šípoš.

Zdolaný kandidát Róbert Šuník po tom, ako neuspel vo voľbe, odstúpil aj z funkcie člena výkonného výboru ZsFZ.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.