Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 8, 2016

SFZ jednoznačne podporuje Infantina

VIEDEN (SFZ/PETER ŠURIN) – Tesná spolupráca názorovo blízkych národných zväzov, podpora európskeho kandidáta Gianniho Infantina na post prezidenta FIFA a ďalšia široká spoločná aktivita boli obsahom stretnutia vedenia šiestich futbalových asociácií, vrátane SFZ v rakúskej metropole.

 
 
 
 
Prezidenti futbalových zväzov šiestich stredoeurópskych krajín po stretnutí vo Viedni - hore zľava Hugo Quaderer (Lichtenštajnsko), Zbigniew Boniek (Poľsko), Ján Kováčik (Slovensko), Sándor Csányi (Maďarsko), Leo Windtner (Rakúsko) a Miroslav Pelta (Česko).  Viedeň, 8. február 2016.

Zúčastnili sa na ňom prezidenti a generálni sekretári rakúskeho, slovenského, českého, maďarského, poľského a lichtenštajnského zväzu.

"Téme UEFA a FIFA, situácii v oboch inštitúciach, sme na rokovaniach venovali najviac času,” potvrdil prezident SFZ Ján Kováčik. "Na stretnutí sme predostreli uznesenie nášho výkonného výboru z 3. februára, ktorým sme jednoznačne vyjadrili podporu kandidatúre Gianniho Infantina na post prezidenta FIFA. Za týmto postojom plne stojíme!

Bez ohľadu na výsledok volieb prvého muža svetového futbalu 26. februára UEFA stojí pred nutnosťou personálne doriešiť obsadenie svojich vrcholových funkcií. „Vnímame to tak, že pre nás je veľmi dôležité rýchlo a kvalitne obsadiť vysoké funkcionárske posty v UEFA, pretože pre nás je prioritná funkčná a rešpektovaná UEFA,” vyjadril sa prvý muž slovenského futbalu.

Spolu s ďalšími členskými krajinami UEFA aj SFZ čaká na defintívne rozhodnutie CAS v Lausanne vo veci podania Michela Platiniho na očistenie jeho mena z obvinenia z korupcie.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.