Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 7, 2016

SFZ podporí Aleksandra Čeferina vo voľbách prezidenta UEFA

BRATISLAVA (SFZ) - Voľby najvyššieho predstaviteľa UEFA sa uskutočnia 14.9. v Aténach

 
 
 
 
sport 17.02.11, Aleksander Ceferin, novi predsednik nzs, Ales Zavrl, volitve novega predsednika, foto: anze petkovsek

Zástupcovia 55 futbalových európskych futbalových zväzov budú o o nástupcovi Michela Platiniho na vrcholnom poste európskeho futbalu rozhodovať na mimoriadnom kongrese UEFA 14. septembra v Aténach. Nový prezident UEFA dokončí tretie štvorročné Platiniho funkčné obdobie, ktoré skončí začiatkom roka 2019.

Z volebného súboja odstúpil v utorok Španiel Angel Maria Villar, oficiálnymi kandidátmi tak zostávajú Aleksander Čeferin zo Slovinska (49) a Holanďan Michael van Praag (68). Zástupcovia Slovenského futbalového zväzu sa podrobne oboznámili s názormi a plánmi všetkých kandidátov a rozhodli sa, že vo voľbách podporia Aleksandra Čeferina.

Čeferin (nar. 13.10.1967) absolvoval právnickú fakultu v Ľubľane a po jej skončení nastúpil do rodinnej právnickej firmy. V roku 2011 bol zvolený za prezidenta Slovinského futbalového zväzu a vo februári 2015 svoj mandát obhájil. Je podpredsedom právnej komisie UEFA a členom disciplinárnej komisie FIFA.

Generálny sekretár SFZ Jozef Kliment v súvislosti s podporou Aleksandra Čeferina uviedol: "Voľba prezidenta UEFA je veľmi závažný moment v živote európskeho futbalu, SFZ ku svojmu hlasu pristupuje veľmi zodpovedne. Stretli sme sa s kandidátmi na tento významný post, poznáme ich programy, máme veľa poznatkov z osobnej komunikácie s nimi, zvážili sme všetko, čo už prezentovali a čo je za nimi vo futbalovom prostredí. Aleksander Čeferin je vzhľadom na svoj vek a skutočnosť, že dosiaľ nefiguroval v zložení exekutívy UEFA možno všeobecne menej známy, no podľa názoru SFZ je to veľmi schopný a zdatný funkcionár. Kľúčové body jeho programu ako budúceho prvého muža európskeho futbalu sa stotožňujú s našimi predstavami o smerovaní UEFA a jej fungovaní. Prezident SFZ Ján Kováčik s podporou výkonného výboru bude na volebnom kongrese podporovať jeho kandidatúru.”

 

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.