Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 19, 2016

V Bratislave odštartoval UEFA Train The Trainers Course for Stewarding

BRATISLAVA (SFZ) - Pod vedením lektorov UEFA absolvujú zástupcovia klubov, SFZ, ÚLK, MŠVVaŠ Polície SR štvordňový kurz, ktorý bude ukončený skúškami

 
 
 
 
Účastníci workshopu UEFA Train The Trainers Course for Stewarding. Bratislava, 19. apríl 2016.

V bratislavskom hoteli Holiday Inn dnes dopoludnia odštartoval štvordňový kurz pre školiteľov usporiadateľov športových podujatí (stewardov), na ktorom sa zúčastňujú zástupcovia SFZ, ÚLK, MŠVVaŠ, Polície SR ako aj pätnástich klubov dvoch najvyšších ligových súťaží.

Účastníkov workshopu na úvod privítal bezpečnostný manažér SFZ Peter France  a pozdravili ich Marc Trimmer, riaditeľ oddelenia UEFA pre bezpečnosť na štadiónoch a Jozef Kliment, generálny sekretár SFZ. Obaja vo svojich príhovoroch zdôraznili nutnosť neustáleho sa vzdelávania s cieľom kontinuálne zlepšovať organizáciu futbalových stretnutí s dôrazom na bezpečnosť ako aj komfort jeho návštevníkov.

Absolventi kurzu, medzi ktorými sú prioritne bezpečnostní manažéri klubov, získajú po absolvovaní všetkých predpísaných vzdelávacích (celkovo ôsmich) modulov získajú certifikát UEFA, ktorý ich oprávňuje vzdelávať usporiadateľov a stewardov v ich pôsobnosti.

Súčasťou kurzu je aj návšteva zápasu 28. kola Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava a FC Spartak Trnava, na ktorom budú sledovať a hodnotiť činnosť usporiadateľov.

UEFA workshop Train The Trainers Course for Stewarding je naplnením jednej z hlavných priorít SFZ, v súlade s legislatívou SR (Zákon o organizovaní športových podujatí, Zákon o športe), prostredníctvom vzdelávania usporiadateľov zvyšovať úroveň organizácie futbalových stretnutí k spokojnosti fanúšikov, médií i širokej verejnosti.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.