Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 26, 2012

VIDEO: Ihrisko s umelou trávou v NTC Senec čaká v auguste rekonštrukcia

BRATISLAVA (SFZ) - Vďaka projektu Hattrick bude možné vymeniť dosluhujúci trávnik v NTC Senec

 
 
 
 
Ilustračný obrázok. Futbalová lopta na umelej tráve.

Umelý trávnik na tréningovom ihrisku a priľahlej tréningovej ploche bude nutné vymeniť. "Trávnik bol vybudovaný pred 11 rokmi a jeho živnotnosť je oveľa kratšia," povedal o dôvodoch rekonštrukcie projektový manažér SFZ Peter Dedík.

Prehrať video

"Zámerom je najmä v spolupráci s UEFA vybudovať taký umelý trávnik, ktorý bude vzorový," pokračoval Dedík. "Na tomto trávniku by sme chceli klubom ukázať, ako by to malo vyzerať. O rok by sme chceli pripraviť seminár o starostlivosti o umelý trávnik," povedal o využití tohto projektu aj pre kluby. "Tender vyhlásila UEFA, ktorá oslovila 9 oficiálnych výrobcov umelých trávnikov, ktorý majú licenciu FIFA," povedal o účastníkoch tendra Dedík. Ponuky boli zasielané priamo do UEFA, ktorá po konzultácii so zástupcami SFZ vybrala dodávateľa. Zabezpečenie projektu bude mať na starosti subdodávateľom, spoločnosťou Šport Real.

Rekonštrukcia sa začne 1. augusta, stavba by nemala byť náročná, keďže sa využije aktuálne podložie, ktoré je v dobrom stave. "Najneskôrší termín odovzdania je koniec septembra tohto roku," povedal o termínoch rekonštrukcie Peter Dedík.

Na celé financovanie bude dohliadať UEFA prostredníctvom svojho oficálneho konzultanta, ktorý pri preberaní stavby urobí konečné rozhodnutie, či je trávnik podľa všetkých požiadaviek UEFA a FIFA a na základe tohto stanoviska bude podpísaný preberací protokol.

Na projekt Národného tréningového centra prispela Medzinárodná futbalová asociácia v rámci rozvojového programu "Goal". Slávnostné otvorenie NTC Senec sa uskutočnilo za prítomnosti prezidenta FIFA Seppa Blattera a člena VV FIFA Michela Platiniho 6. septembra 2003.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.