Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 12, 2014

Víťazstvo SR "19" najsledovanejším živým prenosom na oficiálnom konte SFZ

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

 
 
 
 

Priame prenosy začal Slovenský futbalový zväz vysielať na svojom oficiálnom konte na YouTube v októbri 2013. Predchádzala tomu krátka testovacia prevádzka na serveri Ustream.com, na ktorom zväz odvysielal tri zápasy vtedajšej reprezentácie do 17 rokov na medzinárodnom turnaji vo Švédsku. Partia okolo Tomáša Vestenického sa v súčasnosti spája aj s ďalším míľnikom v priamych prenosoch SFZ.

Dnešný zápas prvej fázy kvalifikácie Majstrovstiev Európy do 19 rokov Slovensko "19" - Azerbajdžan "19" z maďarského Dunaujvárosu si v priamom prenose pozrelo 15 375 divákov z celého sveta (celkovo 107 krajín). Maximálny súbežný počet divákov v jednom momente bol 2 528.

Zápas zverencov trénera Milana Malatinského sa tak stal najúspešnejším športovým prenosom Slovenského futbalového zväzu na jeho oficiálnom konte na stránke www.youtube.com/sfzofficial. Najúspešnejším nešportovým prenosom je zatiaľ tlačová konferencia reprezentačného trénera Jána Kozáka a jeho kolegu Vincente del Bosqueho po zápase Slovensko - Španielsko, kde síce maximálny počet divákov v jednom momente presiahol 4 000, celkový súčet divákov v priamom prenose ostal ale tesne pod hranicou 10 000. Zo záznamu si túto tlačovú konferenciu pozrelo už 32 265 divákov.

Absolútny rekord v počte "reprízovaných" priamych prenosov však stále drží tlačová konferencia trénera Jána Kozáka po zápase Poľsko - Slovensko, ktorú síce v priamom prenose sledovalo len 61 divákov, no zo záznamu si ju pozrelo už 80 145 divákov.

"Ukazuje sa, že sa napĺňa náš predpoklad, že je tu veľký hlad po futbale, po prenosoch zo zápasov mládežníckych reprezentácií, pohárovej súťaže a celkovo futbalu, ktorý sa nedostáva zvyčajne na televízne obrazovky a do hlavného spravodajstva. Zaviedli sme nový štandard priamych prenosov z tlačových konferencií reprezentačného tímu doma i v zahraničí, čo vysoko oceňujú fanúšikovia ako aj odborná verejnosť. Neustále sa snažíme vylepšovať priame prenosy. Ich súčasťou v prípade zápasov je už aj časomiera, skóre a dodatkové informácie. V rozvíjaní priamych prenosov budeme naďalej pokračovať," povedal hovorca SFZ Juraj Čurný.

Priame prenosy v súčasnosti pripravuje iba jeden štáb, preto v súčasnosti je počet priamych prenosov limitovaný. V najbližšom období pripravujeme tieto priame prenosy:

13.11.2014 o 11:00 - Online rozhovor s Jurajom Kuckom
14.11.2014 o 18:15 - TK Jána Kozáka pred tréningom na zápas v Macedónsku
15.11.2014 po zápase - TK Jána Kozáka po zápase Macedónsko - Slovensko
17.11.2014 o 16:15 - TK Jána Kozáka pred tréningom na zápas proti Fínsku
18.11.2014 po zápase - TK Jána Kozáka po zápase Slovensko - Fínsko
19.11.2014 o 13:30 - 4. kolo SLOVNAFT CUPu MFK Skalica - ŠK Slovan Bratislava
25.11.2014 o 17:30 - 5. kolo SLOVNAFT CUPu MŠK Žilina - FC Spartak Trnava

Linky na priame prenosy priebežne zverejňujeme na stránkach mediálnych partnerov SFZ: www.sport.sk a sport.sme.sk, na našej stránke pre priame prenosy a na našom oficálnom konte na stránke www.facebook.com/sfzofficial.

"Naši diváci nastavujú naše štandardy stále vyššie. Oni nás v dobrom nútili hľadať cesty ako prenosy vylepšiť. V súčasnosti je našou prioritou najlepšie možné pripojenie, aby sme mohli vysielať v HD kvalite, to však nie vždy je možné. Určite by sme chceli vylepšiť infografiku, ktorá je momentálne vyskladaná od viacerých dodávateľov a treba ju zosúladiť. Toto je naša úloha na zimnú prestávku," povedala Andrea Čurná, ktorá zastrešuje projekt priamych prenosov pre Slovenský futbalový zväz.

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.