Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 9, 2014

Zástupcovia Rady Európy navštívili štadióny v Trnave a v Ružomberku

TRNAVA, RUŽOMBEROK (SFZ) - Konzultatívna návšteva členov hodnotiaceho tímu Stáleho výboru Rady Európy rokovala so zástupcami FC Spartak Trnava, v Ružomberku s fanklubom Corcordia 1906

 
 
 
 
Konzultatívna návšteva členov hodnotiaceho tímu Stáleho výboru Rady Európy na na štadióne Antona Malatinského v Trnave. Trnava, 8. november 2014.

Hodnotiaci tím Stáleho výboru Rady Európy k Európskeho dohovoru o násilí a neviazanosti divákov počas športových podujatí zavítal včera (sobota 8.11.) do Trnavy. Delegácia v sprievode zástupcov Slovenského futbalového zväzu si najskôr prezrela štadión FC Spartak Trnava a zoznámila sa s postupnými krokmi výstavby City Arény. Na následnom stretnutí v trnavskom hoteli London rokovali so zástupcami manažmentu klubu o detailoch projektu výstavby nového štadióna a komunikácii vedenia klubu s fanúšikmi. Generálny manažér Dušan Keketi a marketingový manažér Marián Černý FC Spartak Trnava ozrejmili delegácii na čele s predsedom Stáleho výboru Jo Vanheckem režim a fungovanie klubu počas výstavby štadióna, stratégiu a ciele klubu v oblasti komunikácie s fanúšikmi a konzultovali tiež ďalšie možnosti vedúce k eliminácii diváckeho násilia na športových podujatiach.

Po presune do Ružomberka navštívilia delegácia Stáleho výboru Rady Európy v sprievode zástupcov Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva vnútra SR a Generálnej prokuratúry SR duel 17. kola najvyššej domácej súťaže MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava. Po zápase sa v priestoroch press centra ružomberského klubu stretla delegácia s členmi domáceho fanklubu Concordia 1906. V živej diskusii sa skupina expertov na čele s Jo Vanheckem a Davidom Bohannanom intenzívne zaujímala o názory a pohľad zástupcov fanklubu na úroveň poskytovaných služieb a komfortu fanúšikov zo strany klubov na Slovensku, ich celkový pohľad na možnosti fanúšikov na slovenských štadiónoch. Fanúšikovia dostali priestor vyjadriť názory na nedostatky zo strany organizátorov futbalových zápasov a Slovenského futbalového zväzu. V konštruktívnej kritike sa dotkli nedostatkov v oblasti legislatívy, z ich pohľadu niekedy neadekvátneho a neopodstatného posudzovania okolností z radov usporiadateľov a polície pred a počas futbalových zápasov.

Skupina expertov a zástupcovia UEFA v prítomnosti generálneho sekretára SFZ Jozefa Klimenta informovali fanúšikov o postupnosti krokov a o snahe analyzovať situáciu a urobiť všetko pre to, aby sa diváci a fanúšikovia na štadióne cítili dobre a bezpečne. "Našou úlohou je nájsť spôsob, ako vám pomôcť. Futbal tu je pre vás - pre fanúšikov, nie pre právnikov, organizátorov, políciu či ostatné zložky. Vaše názory a podnety sú pre nás mimoriadne cenné a pomôžu nám pri stanovovaní krokov k riešeniu situácie. Slovenský futbalový zväz prejavil záujem o riešenie problému na začiatku, čoho výsledkom je práve naša návšteva na Slovensku a diskusia s vami," povedal smerom k zástupcom fanklubu Concordia 1906 Mark Timmer (Security department UEFA) a na záver dodal: "Nie je to otázka niekoľkých dní či týždňov, k cieľu vedie dlhá cesta. Chcem vás ubezpečiť, že vy fanúšikovia ste mimoriadne dôležitou súčasťou procesu a dnes sa stretávame práve pre to, aby boli vaše hlasy vypočuté a akceptované." 

Delegácia pod vedením predsedu Stáleho výboru Jo Vanheckeho rokovala v dňoch 7. a 8. novembra so záastupcami Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR, Ministerstva vnútra SR, Generálnej prokuratúry SR, Slovenského zväzu ľadového hokeja a Slovenského futbalového zväzu. Ústrednou témou rokovaní boli otázky týkajúce sa eliminácie diváckeho násilia na športoviskách, predovšetkým na futbalových štadiónoch. 

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.