Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 12, 2016

Zástupcovia SFZ a mesta Žiar nad Hronom podpísali zmluvu o rekonštrukcii futbalového štadióna

BRATISLAVA (SFZ) - Oficiálna tlačová správa Slovenského futbalového zväzu

 
 
 
 
Primátor mesta Žiar nad Hronom Peter Antal a prezident SFZ Ján Kováčik po podpise zmluvy o dotácii na rekonštrukciu futbalového štadióna v Žiari nad Hronom. Bratislava, 12. február 2015.

Zástupcovia mesta Žiar nad Hronom na čele s primátorom Petrom Antalom dnes na pôde Slovenského futbalového zväzu podpísali s prezidentom SFZ Jánom Kováčikom zmluvu o použití dotácie z vládneho programu rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov vo výške 750 000 EUR.

V jeho zmysle sa mesto zaviazalo zabezpečiť kofinancovanie minimálne vo výške 500 000 EUR. Spolu tieto prostriedky budú použité na rekonštrukciu existujúcej hlavnej tribúny a výstavby ďalších. V pláne je aj príprava na výstavbu umelého osvetlenia. Realizáciu projektu bude mať na starosti mestská spoločnosť Technické služby Žiar nad Hronom, ktorá s jeho realizáciou začne ihneď, predpoklad dokončenia všetkých prác a aj právnych úkonov s tým spojených je maximálne do 30.62017, v reále sa však počíta so skorším termínom.

A čo si od neho sľubuje prvý občan Žiaru nad Hronom, primátor Peter Antal? "V prvom rade to, že sa konečne bude hrať v Žiari druhá liga, keďže sme spoluzakladateľom tímu, ktorý v nej veľmi úspešne účinkuje (FK Pohronie - pozn.), ale musí ju hrať v Dolnej Ždani, keďže náš štadión v terajšom stave nemá požadované parametre pre túto súťaž. V druhom rade to spolu s ďalšími tréningovými plochami vytvorí perfektné zázemie aj pre naše mládežnícke družstvá, v ktorých máme takmer 300 detí. A v neposlednom rade vďaka rekonštrukcii štadióna zmiznú škaredé plechové ploty a v susedstve v minulom roku rekonštruovanej športovej haly tak vznikne unikátna športovo oddychová zóna, do ktorej verím, že budú naši obyvatelia radi chodiť."

Prezident SFZ Ján Kováčik neskrýval radosť nad pripravenosťou a elánom, s akým sa Žiarčania do projektu pustili. "Opäť sa potvrdzuje, že program rekonštrukcie, modernizácie a výstavby futbalových štadiónov, tak ako ho SFZ pripravil a vláda SR si ho osvojila, je dobre nastavený. Vedeli sme, že môže nastať situácia, že niektoré z pôvodne vybraných miest, z akýchkoľvek dôvodov, z neho odstúpi. Vedeli sme však aj to, že oň majú záujem aj ďalšie mestá, takže po odstúpení Dolného Kubína (v novembri minulého roka - pozn.) sme už dlhšie registrovali eminentný záujem žiarskej samosprávy. Tá svoju príležitosť nepustila z rúk a v rekordnom čase pripravila všetky potrebné záležitosti potrebné pre uzavretie príslušných zmlúv. Teším sa z toho, že vedenie mesta ako celok (mestské zastupiteľstvo odsúhlasilo kofinancovanie jednomyseľne) podporilo dobrú vec, na konci ktorej bude príjemný a moderný futbalový štadión na strednom Slovensku. Nepochybujem, že si naň fanúšikovia futbalu a športu ako takého, nájdu cestu."

 

Súvisiace články

Žiadne správy v danej kategórii.