Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 9, 2016

Najlepší slovenskí rozhodcovia v Turecku

KEMER (SFZ/JAROSLAV ZÁBRANSKÝ) - Nielen naše tímy najvyššej ligovej súťaže ale aj naši rozhodcovia TOP skupiny sa na jarnú časť sezóny pripravujú v krajine červeného polmesiaca

 
 
 
 
Záber zo zimného doškoľovacieho seminára TOP skupiny rozhodocv SFZ. Kemer, 8. február 2016.

V prvú februárovú sobotu sa slovenskí rozhodcovia a asistenti rozhodcov SFZ presunuli do zariadenia v tureckom Kemeri, kde absolvujú pod vedením predsedu svojej komisie Mariána Ružbarského a vedúceho lektora seminára Artúra Jakubca prípravu na jarnú časť súťaží.

Zimný doškolovací seminár je okrem odbornosti zameraný najmä na fyzickú prípravu. V hotelovom komplexe, v ktorom si rozhodcovia rozložili hlavný stan, majú ideálne podmienky na prípravu na kvalitných terénoch.

V priebehu seminára, ktorý trvá do 13. februára, absolvujú deväť výdatných tréningových jednotiek pod vedením špičkových odborníkov, lektora FIFA Gregorza Krzoseka a inštruktorov Jána Hianika a Bohumily Poláčkovej.

V prvý a druhý deň okrem fyzickej záťaže absolvovali rozhodcovia písomné aj ústne previerky z pravidiel futbalu, testy z anglického jazyka a vypočuli si dve odborné prednášky Ján Hianika a Jána Fašunga z oblasti fyzickej prípravy a pravidiel futbalu.