Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 4, 2016

Seminár rozhodcov najvyššej regionálnej súťaže TIPOS III. ligy východ a skupiny Talent

TATRANSKÁ LOMNICA (SFZ) - V dňoch 29.-31.1.2016 sa premiérovo uskutočnil trojdňový seminár rozhodcov najvyššej regionálnej súťaže TIPOS III. ligy východ a skupiny Talent.

 
 
 
 
Snímka zo seminára rozhodcov najvyššej regionálnej súťaže TIPOS III. ligy východ a skupiny Talent v Tatranskej Lomnici (29.-31.1.2016). Tatranská Lomnica, 29. januára 2016.

Penzión TenisCentrum v Tatranskej Lomnici hostil počas víkendu rozhodcov najvyššej regionálnej súťaže TIPOS III. ligy východ a skupiny Talent. V piatok (29.1.) si rozhodcovia vyskúšali netradičný spôsob testovania svojich vedomostí pomocou videotestu, písomný test absolvovali prostredníctvom online pripojenia v tlačovej miestnosti NTC Poprad. Školský úsek KR VsFZ pod vedením Júliusa Straku bol zameraný nielen na teoretické vedomosti a prednášky, ale kládol tiež dôraz na fyzickú prípravu rozhodcov.

Blok prednášok odštartoval Marcel Eperješi cvičeniami na tému činnosti rozhodcov pred, počas a po stretnutí, Anton Perát hovoril o prevencii v rámci korupcie, psychologickej príprave rozhodcov sa venoval Gabriel Sekereš a bohatý program uavrel prednáškou o fyzickej príprave Ján Hianik. Pod jeho odborným dohľadom za asistencie Bohumily Poláčekovej absolvovali účastníci seminára v sobotu dvojfázový tréning na umelej tráve v Spišskej Belej a v telocvični ZŠ .

Po oficiálnom otvorení seminára v sobotu (30.1.) pozdravil prítomných rozhodcov a pozorovateľov rozhodcov predseda VsFZ Richard Havrilla a pod lektorskou taktovkou Štefana Vaľka, Gabriela Sekereša, Pavla Chmuru a Miroslava Benka pokračoval seminár analýzou situácií zo stretnutí z jesennej časti a maratónom prednášok z pravidiel futbalu.

Nedeľňajší program absolvovali frekventanti na novej hracej ploche s umelým povrchom v Poprade Veľká, po vydaní pokynov k jarnej časti ročníka 2015/2016 bol program trojdňového seminára naplnený. 

"Pri plánovaní zimného doškoľovacieho seminára rozhodcov VsFZ skupiny A, B, Talent a delegátov zväzu sme vychádzali z myšlienky oživiť formu seminára. Jednoznačná voľba vnútri komisie rozhodcov padla na zahrnutie fyzickej prípravy do programu. Z tohto dôvodu sa nám seminár predĺžil o jeden deň a prvýkrát  sme urobili  namiesto dvojdňového až trojdňové stretnutie rozhodcov. Na základe videného z pohľadu komisie rozhodcov považujem tento práve sa ukončený seminár za úspešný a všetky ciele, ktoré sme si predsavzali sa nám podarilo naplniť. Samozrejme, poďakovanie patrí aj frekventantom, ktorí k semináru prist'upili profesionálne a s plnou vážnosťou. Verím, že nadobudnuté vedomosti rozhodcovia zúročia v jarnej časti na ihriskách a kvalitnými výkonmi prispejú k bezproblémovému priebehu jarnej časti súťažného ročníka 2015/16 v zápasoch republikových súťaží mládeže a regionálnych súťaží VsFZ," zhodnotil priebeh seminára predseda KR VsFZ Gabriel Ádám.