Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 11, 2013

VIDEO: Kružliak: "Je to veľká zodpovednosť dokázať, že ocenenie bolo udelené právom"

LIPTOVSKÝ JÁN (SFZ) - Onedlho oslávi 29. narodeniny, od roku 2011 je rozhodcom FIFA a na slávnostnom galavečere Futbalista roka získal cenu pre Najlepšieho rozhodcu za rok 2012 - Ivan Kružliak

 
 
 
 
Najlepší slovenský rozhodca za rok 2012 Ivan Kružliak. Liptovský Ján, 9. februára 2013.

Stretli sme sa s ním na zimnom doškolovacom seminári rozhodcov v Liptovskom Jáne, kde nám okrem iného povedal aj to, čo pre neho znamená cena Najlepší rozhodca roka 2012: "Pre mňa je to veľká motivácia do budúcnosti a veľká zodpovednosť v tomto roku dokázať, že ocenenie mi bolo udelené právom a spokojnosť s mojimi výkonmi bude aj naďalej."

Prehrať video

Ak by mal porovnať semináre rozhodcov v zahraničí a na Slovensku, tak "V zahraničí sú všetky v angličtine, to je ten najväčší rozdiel. Organizačne sú oba zvládnuté. Na seminári v Ríme sme sa venovali aj iným témam, napr. spolupráca 'additional assistant', čiže bránkového rozhodcu, čo my v našej súťaži nepoužívame. Tu na Slovensku bol seminár zameraný aj na rozvoj kondície, pričom v Ríme sme absolvovali iba testy," povedal Ivan Kružliak.

Podľa Kružliaka môžu diváci očakávať v máji na finálovom turnaji ME do 17 rokov na Slovensku kvalitné zápasy. "Príde 8 najlepších mužstiev z Európy. Aj keď je to iba mládežnícky turnaj, tí hráči možno o tri-štyri roky budú hviezdami vo veľkých klubov," povedal Kružliak, ktorý zároveň dodal, že pre rozhodcov to môže byť odrazový mostík posunúť sa niekam dalej. "Výborná atmosféra na krásnom štadione, dve vyspelé mužstvá, napínavý zápas. Vyrovanie prišlo dve minúty pred koncom," povedal o finálovom zápase ME do 17 rokov minulý rok, ktorý si Ivan Kružliak 'užil'.