Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 11, 2013

VIDEO: Stanovisko KR SFZ zo dňa 08.12.2013

LIPTOVSKÝ JÁN (SFZ) - Zverejňujeme stanovisko Komisie rozhodcov k situácii zo zápasu 18. kola Corgoň ligy Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce

 
 
 
 
Sprava: Michal Pintér hráč Zlatých Moraviec a Peter Nworah hráč Trnavy v súboji o loptu počas 18. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Spartak Trnava a FC ViOn Zlaté Moravce. Trnava, 23. október 2013.

Corgoň liga

18. kolo, Spartak Trnava - ViOn Zlaté Moravce

Prehrať video

Pokutový kop vykonal útočník nesprávnym spôsobom. Takzvaný klamlivý pohyb (finta) pri rozbehu na vykonanie pokutového kopu je dovolený na oklamanie súpera. Považuje sa však za porušenie pravidla a súčasne za nešportové správanie, ak hráč použije takýto klamlivý pohyb (fintu) potom, čo už dokončil rozbeh. Gól v tomto prípade nemal byť uznaný, útočník mal byť napomenutý ŽK za nešportové správanie. Pokutový kop sa mal opakovať, lebo bol dosiahnutý gól. V prípade, ak by po takto vykonanom pokutovom kope nebol priamo dosiahnutý gól, rozhodca by vinníka napomenul ŽK a nadviazal by na hru NVK z miesta, kde bolo pravidlo porušené. Rozhodcovi Horváthovi bola za závažný nedostatok pozastavená nominácia na 1 stretnutie.