Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 17, 2014

VIDEO: Stanovisko KR SFZ zo dňa 13.03.2014

BRATISLAVA (SFZ) - Zverejňujeme stanovisko Komisie rozhodcov k situáciám zo zápasov 20. a 21. kola Corgoň ligy

 
 
 
 
Záber zo zápasu 21. kola Corgoň ligy medzi mužstvami Spartak Myjava - MŠK Žilina 2:2 (0:1). Myjava, 8. marca 2014.

Corgoň liga

20. kolo, DAC Dunajská Streda - MFK Košice

Prehrať video

Rozhodca mal prerušiť hru za podrazenie útočníka obrancom v pokutovom území obrancu. Zo strany brániaceho hráča išlo o nedbanlivý priestupok, ktorým však zmaril súperovi sľubne sa rozvíjajúcu akciu, čiže v zmysle výkladu pravidiel futbalu sa správal nešportovo. Rozhodca mal nariadiť pokutový kop a obrancu mal napomenúť ŽK.

21. kolo, Spartak Myjava - MŠK Žilina, klip č. 1

Prehrať video

Sťažnosť Myjavy: rozhodca mal hráčovi hostí za podrazenie súpera udeliť ŽK

Stanovisko KR: Rozhodca správne prerušil hru a nariadil priamy voľný kop. Mal však potrestať hráča hostí udelením ŽK za podrazenie súpera bezohľadným spôsobom, čo sa nestalo.

21. kolo, Spartak Myjava - MŠK Žilina, klip č. 2

Prehrať video

Sťažnosť Myjavy: útočník hostí v pokutovom území domácich predstieral pád, začo ho mal rozhodca napomenúť ŽK

Stanovisko KR: Rozhodca správne hru neprerušil a neudelil ŽK útočníkovi, ktorý sa v súboji s obrancom nedopustil žiadneho porušenia pravidiel. Z dôvodu, že došlo ku kontaktu ruky obrancu s tvárou za ním bežiaceho útočníka nemožno klasifikovať pád útočníka ako nešportové správanie s cieľom získať v prospech svojho mužstva výhodu zahrávania pokutového kopu.

21. kolo, Spartak Myjava - MŠK Žilina, klip č. 3

Prehrať video

Sťažnosť Myjavy: Hráč hostí si pri odkope lopty vo vlastnom pokutovom území strelil do ruky, začo mal rozhodca nariadiť pokutový kop

Stanovisko KR: Rozhodca správne neprerušil hru a nenariadil pokutový kop. Brániaci hráč hostí neporušil pravidlo o zakázanej hre rukou. V zmysle pravidiel nešlo o úmyselné hranie rukou, rozhodca správne nechal pokračovať v hre.

21. kolo, Spartak Myjava - MŠK Žilina, klip č. 4

Prehrať video

Sťažnosť Myjavy: Za zákrok domáceho obrancu nariadil rozhodca prísny pokutový kop

Stanovisko KR: Zo záberov na videozázname nie je možné relevantne posúdiť, či zo strany obrancu prišlo k zakázanej hre alebo nie. Rozhodca však v tomto momente bol v optimálnom pozičnom postavení pre správne posúdenie hernej situácie, z tohto dôvodu KR SFZ akceptuje jeho rozhodnutie.

21. kolo, Spartak Trnava - DAC Dunajská Streda

Prehrať video

Sťažnosť Trnavy: Hráč hostí bol HMH, gól nemal byť uznaný

Stanovisko KR: Hráč hostí bol v momente strely na bránku v postavení mimo hry. V zmysle znenia pravidla 11 hráča, ktorý je v postavení mimo hry, považuje rozhodca za hráča mimo hry, ak v okamihu, keď sa niektorý z jeho spoluhráčov dotkne lopty alebo ju zahrá, podľa názoru rozhodcu aktívne sa zapojí do hry tak, že ovplyvňuje hru alebo ovplyvňuje súpera alebo sa pokúša z tohto postavenia získať výhodu. V tomto prípade nebolo pravidlo 11 porušené. Útočník hostí nejavil záujem o hru, neprekážal súperovi v hre a nebránil brankárovi hrať s loptou tým, že by mu jasne prekážal vo výhľade alebo bránil v pohybe alebo sa snažil svojim pohybom, či gestami brankára oklamať alebo rušiť.