Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 3, 2013

VIDEO: Na pravidelnej konferencii trénerov tentokrát aj Bodo Menze a Alexander Vencel

SENEC (SFZ) - Slovenskí futbaloví tréneri na každoročnom stretnutí hodnotili kvalifikácie reprezentačných výberov i priebeh a výsledky ME a MS do 17 rokov

 
 
 
 
Zľava Jozef Kliment (generálny sekretár SFZ), Ján Kozák (tréner reprezentácie) a Štefan Tarkovič (asistent trénera reprezentácie) v rozhovore počas konferencie trénerov. Senec, 2. december 2013.

Držitelia trénerských licencií sa po roku opäť stretli v Hoteli Senec, aby sa zúčastnili pravidelnej konferencie trénerov. "Program konferencie sme rozdelili do dvoch dní. Ten prvý je zameraný pre trénerov profesionálneho futbalu, druhý deň je zameraný pre trénerov mládeže," povedal pre futbalsfz.sk technický riaditeľ SFZ Ján Greguš.

Prehrať video

Prvý deň zhodnotili Ján Kozák a Štefan Tarkovič kvalifikáciu slovenskej reprezentácie na MS 2014 v Brazílii, Ivan Galád pripojil hodnotenie prebiehajúcej kvalifikácie reprezentácie do 21 rokov. Problematiku trénerov brankárov rozobral expert FIFA Alexander Vencel a prednášku mal aj tréner Schalke 04 a riaditeľ futbalovej akadémie Bodo Menze. "Na druhý deň sme zhodnotili mládežnícke kvalifikácie, výstupy z Majstrovstiev Európy a z Majstrovstiev sveta," doplnil informácie o programe J. Greguš. "Obidve akcie sme poriadne zhodnotili. Slovenský výkon zhodnotil Laco Pecko, potom pán Rosinský a ja sme pripojili výstupy pre mládežnícky futbal," prezradil obsah druhého dňa konferencie.

Bodo Menze bol jediným zahraničným lektorom na konferencii. "Rozprával o nemeckom futbale a aktivitách pri mládežníckom futbale," doplnil Ján Greguš. Bohatú účasť viac než tristo účastníkov počas prvého dňa konferencie vysvetlil nasledovne: "Táto konferencia slúži na predĺženie licencií držiteľov licencií UEFA Pro, UEFA A a so slovenskými licenciami 1A a 2B."