Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 4, 2014

DL východ: Do Popradu sa druhá najvyššia súťaž vrátila po 29 rokoch

POPRAD (SFZ) - Na trávniku NTC si v 2. kole DOXXbet ligy zmerali sily hráči FK Poprad - Partizán Bardejov

 
 
 
 
Záber zo zápasu 2. kola DOXXbet ligy východ FK Poprad - Partizán Bardejov. Poprad, 2. august 2014.

Zápas v NTC Poprad sa začal v duchu zmiešaných očakávaní. Hostia z Bardejova nie sú v druhej najvyššej súťaži žiadnym nováčikom, profesionálni hráči majú častokrát dvojfázové tréningy. Pre domácich to bol prvý zápas v DOXXbet lige východ na domácom trávniku a domácim fanúšikom sa chceli ukázať v tom najlepšom svetle.

Prvým veľmi pozitívnym faktom je príchod takmer 1500 fanúšikov na tento zápas. Tí mali možnosť vidieť vyrovnaný futbal so šancami na oboch stranách. Keď po prvom polčase odchádzali mužstvá do šatne za bezgólového stavu, domáci fanúšik len ticho dúfal, že to hráči utiahnu proti hosťom aj po kondičnej stránke. A nebol sklamaný. Popradčania dokázali hrať proti Bardejovu vyrovnanú hru až do konca a popritom dvakrát lopta skončila v sieti bardejovského brankára. Na druhej strane FK Poprad na domácej pôde neinkasoval už 819 minút.

Po celý čas sme mali možnosť sedieť v blízkosti dvoch domácich futbalových veteránov, ktorí príjemné komentovanie zápasu zakončili slovami: "Teraz nás už do kúpeľov nepustia." Či to tak bude, ukáže až čas. 

FK Poprad - Partizán Bardejov 2:0 (0:0)