Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 6, 2015

Pred štartom jarnej časti DOXXbet ligy

BRATISLAVA (ŠPORT) - V Ružomberku sa stretli zástupcovia klubov druhej najvyššej ligovej súťaže a SFZ

 
 
 
 

Minulý týždeň sa na pozvanie Slovenského futbalového zväzu stretli predstavitelia klubov DOXXbet (druhej) ligy na pracovnej porade v Ružomberku. O rokovaní sme sa porozprávali s Vladimírom Medveďom, sekretárom športovo-technickej komisie SFZ, ktorá riadi druhú najvyššiu súťaž.

Čo bolo hlavnou témou stretnutia?

"Zástupcom klubov sme predstavili herný plán nadstavbovej časti, ktorá sa začne po štyroch jarných kolách. Pred ich očami sme vyžrebovali, že do upravených takzvaných Bergerových tabuliek bude mať nepárne čísla od jedna do jedenásť šestica postupujúcich zo skupiny západ. Mužstvá, ktoré postúpia zo skupiny východ, budú mať párne čísla od dve do dvanásť."

Čo vás najviac potešilo na stretnutí druholigistov?

"Najdiskutovanejšou témou boli financie a v tejto súvislosti ma potešilo, ako generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni, bývalý člen Únie ligových klubov za klub prvej ligy, vysvetlil ostatným kolegom princíp prerozdelenia peňazí a ocenil, že hoci sa zvýšil počet druholigových klubov z dvanásť na dvadsaťštyri, dostávajú skoro ten istý objem peňazí od ÚLK a že od únie dostali aj v tomto súťažnom ročníku po päťdesiat lôpt."

Po skončení jesennej časti sa stretli predstavitelia druhej ligy v Žiline a väčšina vyjadrila názor, aby druhá liga bola opäť jednou celoslovenskou súťažou. Aký vývoj predpokladáte?

"Na základe decembrovej pracovnej porady druholigistov rozhodol výkonný výbor SFZ vytvoriť pracovnú skupinu zo zástupcov Únie ligových klubov, Slovenského futbalového zväzu, druhej ligy a regiónov. V Ružomberku si predstavitelia klubov druhej ligy zvolili do spomínanej pracovnej skupiny štyroch zástupcov."

Aký je váš názor na súčasný model druhej ligy?

"Pevne verím, že nadstavbová prelínacia časť o postup do prvej ligy zvýši doterajšiu kvalitu súťaže, ktorá bude minimálne na takej úrovni, ako v minulosti, a možno aj vyššia."

V súvislosti so zostupujúcim z prvej ligy a postupujúcim z tretej ligy stred hrozí, že z druhej ligy západ zostúpia až štyri mužstvá, kým z východnej skupiny len jedno. Považujete to za spravodlivé?

"Vyplýva to z reorganizácie súťaže a všetci, ktorí do nej vstupovali, vedeli, čo ich môže čakať."

Vo futbalovom zákulisí sa najčastejšie skloňuje prvá liga s desiatimi účastníkmi a celoslovenská druhá liga s dvanástimi, možno so šestnástimi mužstvami. Čo vy na to?

"Dohodli sme sa, že kým pracovná skupina nepredloží svoje návrhy, nebudeme sa k tejto téme verejne vyjadrovať. Verím, že závery budú pre dobro veci."

poznámka: autorom rozhovoru je Miroslav Tomášik a bol publikovaný v denníku Šport v piatok 6.3.2015


Víkendový program zápasov 19. kola DOXXbet ligy

Piatok 6.3.2015

DOXXBET LIGA VÝCHOD - 19. kolo

FK Bodva Moldava nad Bodvou - MFK Dolný Kubín (17:00)


Sobota 7.3.2015

DOXXBET LIGA ZÁPAD - 19. kolo

FK Slovan Duslo Šaľa - MFK Dubnica nad Váhom (14:30)
FC ŠTK 1914 Šamorín - MŠK Žilina B (14:30)
AFC Nové Mesto nad Váhom - MFK Skalica (14:30)

DOXXBET LIGA VÝCHOD - 19. kolo

MFK Lokomotíva Zvolen - 1. FC Tatran Prešov (14:30)
MŠK Rimavská Sobota - Partizán Bardejov (14:30)
FK Poprad - MFK Tatran Liptovský Mikuláš (17:30)


Nedeľa 8.3.2015

DOXXBET LIGA ZÁPAD - 19. kolo

FC Spartak Trnava juniori - ŠK Senec (10:30)
ŠK Slovan Bratislava juniori - FC Nitra (10:30)
FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa - ŠKF Sereď (14:30)

DOXXBET LIGA VÝCHOD - 19. kolo

FC Lokomotíva Košice - MFK Zemplín Michalovce (14:30)
Slavoj Trebišov - MFK Košice B (14:30)