Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 22, 2011

Radványiho na lavičke Senca strieda Jánoš

SENEC (SFZ) - Vedenie klubu ŠK SFM Senec odvolalo z postu hlavného trénera po 9. kolách Mikuláša Radványiho

 
 
 
 
Tréner Mikuláš Radványi počas odovzdávania diplomov trénerom, ktorí získali najvyššiu trénerskú licenciu Euro Pro. Bratislava, 14. február 2011.

Bezgólová dohrávka 7. kola slovenskej futbalovej II. ligy ŠK SFM Senec - FC Petržalka 1898 definitívne "zlomila väz" trénerovi domáceho tímu Mikulášovi Radványimu. "Je to nepopulárne riešenie, výmena trénera nie je pre mňa víťazstvom, je to aj moja prehra. Odkedy som funkcionár SFM Senec, tak ťažko som hrať mužstvo ešte nevidel. Futbal nie je kameňolom, ale zábava pre hráčov a divákov. Nemôžem vyčítať hráčom, že nechceli, no dostali sme sa do krízy a musíme sa k tomu postaviť ako chlapi," povedal denníku Šport majiteľ tímu od Slnečných jazier Alexander Matlák.

Predstavitelia Senca sa pred úvodným výkopom sezóny 2011/2012 netajili najvyššími cieľmi, ich odhodlaniu však vystavila realita stop. Po deviatich zápasoch majú Senčania na konte jediné víťazstvo, šesť remíz, dve prehry a mierne pasívne skóre. V tabuľkovom vyjadrení patrí mužstvu siedma priečka, od čelných pozícií ho delí jedenásť bodov, od zostupových iba dva. "Určite sa rozídeme ako priatelia, Mikiho Radványiho som si obľúbil ako človeka, priateľa, trénera, vážim si ho ako futbalového odborníka. Žiaľ, nemáme výsledky, pred súťažou sme mali iné ambície, lenže z boja o postup sa stal boj o záchranu. Pracovali sme čestne a poctivo, ale futbal je o detailoch a práve tie sme nezvládli. Ako funkcionár musím urobiť maximum, aby ŠK SFM Senec bol úspešný," doplnil Matlák.

Staronovým trénerom druholigového futbalového klubu sa vo štvrtok stal skúsený 53-ročný Anton Jánoš, ktorý sa k Slnečným jazerám vracia po niekoľkomesačnej prestávke. "Anton Jánoš v uplynulej sezóne 2010/2011 v našom klube odviedol veľmi dobrú prácu. S jeho robotou sme boli spokojní, preto sme ho opäť oslovili s ponukou, aby sa vrátil na lavičku nášho mužstva," povedal v rozhovore pre agentúru SITA majiteľ ŠK SFM Alexander Matlák.

Anton Jánoš v Senci ukončil spoluprácu, lebo jeho meno sa spájalo s jednou lukratívnou ponukou. "Keď táto možnosť padla, my sme už trénera mali, ale s Antonom Jánošom sme boli v kontakte. Teraz prišiel čas, aby sme v tejto spolupráci pokračovali," konštatoval Alexander Matlák.

Predstaviteľ seneckého klubu, ktorý je po deviatich kolách II. ligy s deviatimi bodmi na 7. mieste, sa s Antonom Jánošom zatiaľ dohodol na angažmáne na dobu neurčitú. "Vieme, že momentálne sme sa ocitli v hernom útlme, z ktorého sa chceme čo najskôr dostať. Preto mužstvo potrebuje nový impulz. Tréner Jánoš naše podmienky veľmi dobre pozná, vie, čo hráči nášho A-tímu dokážu. Jeho hlavnou úlohou je vrátiť mužstvu jeho hernú pohodu a pokúsiť sa dostať v tabuľke vyššie. Až keď sa dostaneme z krízy, potom budeme uvažovať nad ďalšími cieľmi. Momentálne je úlohou číslo jeden stabilizovať výkonnosť mužstva, vrátiť mu sebavedomie a pokúsiť sa v II. lige opäť naplno bodovať," definoval majiteľ Senca hlavnú úlohu, ktorú by mal Anton Jánoš plniť počas svojej misie pri Slnečných jazerách.

"Nehovorme o tom, že ja idem pomáhať Sencu. Ideme si pomáhať navzájom," reagoval Anton Jánoš na otázku, s akými pocitmi ide Sencu opäť pomáhať. "Situácia, v akej prichádzam na seneckú lavičku, je takmer identická s tou, v akej som mužstvo preberal počas uplynulej sezóny. Rozdiel je iba v tom, že vtedy sme mali za sebou o dve kolá menej. Teraz sa pokúsim mužstvo vytiahnuť z tejto hernej krízy a pokúsime sa ešte počas jesennej časti s tým naším postavením niečo robiť. Pokúsime sa spoločne dostať vyššie. Podľa poznatkov, ktoré mám, viem, že káder mužstva je v tejto sezóne kvalitnejší, ako som mal počas môjho prvého pôsobenia," pokračoval Anton Jánoš, ktorý na ponuku Senca prikývol najmä preto, že v minulosti nadobudol v tomto meste dobré skúsenosti a vytvoril si väzby, ktoré stále fungujú. "Samozrejme, výsledky Senca - ako môjho bývalého pôsobiska - som pozorne sledoval. Jeho výsledky ma interesovali," odvetil rodák z Jabloňova na otázku, či pozná bilanciu doterajšieho hlavného trénera Mikuláša Radványiho, ktorý na lavičke Senca predčasne skončil v stredu 21. septembra po zápase s FC Petržalka 1898 (0:0). "Viem, že mužstvo sa trápilo najmä pri premieňaní šancí. Ale ani za môjho pôsobenia Chorvatovič, ktorý počas sezóny odišiel do zahraničia, okamžite nedával góly. Chvíľu mu to trvalo, kým sme si na seba zvykli. Tak isto aj Belkovics. Teraz nám pribudol klasický útočník Ákos Szarka a aj Martin Mikulič má svoju kvalitu. Takže verím, že góly Chorvatoviča budú dávať iní hráči. A verím aj tomu, že sa z tej zlej situácie spoločnými silami dostaneme," zdôraznil skúsený tréner.

Bývalý ligový brankár ČH Bratislava, Slavoja Trebišov, FK Inter Bratislava a FK Dukla Banská Bystrica Anton Jánoš v najvyššej súťaži viedol viacero corgoňligových mužstiev (FK Dukla Banská Bystrica, AS Trenčín, FC Spartak Trnava, 1. FC Tatran Prešov, MŠK Žilina), okrem spomínaného ŠK SFM Senec má za sebou aj angažmán v ŽP Šport Podbrezová.