Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 22, 2012

Ružiná a Šamorín vybojujú baráž o 2. ligu

BRATISLAVA (SFZ/SITA) - Zápas vicemajstrov oboch skupín 3. ligy rozhodne o poslednom účastníkovi druhej najvyššej ligovej súťaže v nasledujúcej sezóne

 
 
 
 

Na zasadnutí športovo-technickej komisie Slovenského futbalového zväzu (ŠTK SFZ) sa vo štvrtok rozhodlo, že v baráži o 2. ligu sa stretnú FC ŠTK 1914 Šamorín s Baníkom Ružiná. Keďže zástupcovia klubu MFK Ružomberok oznámili, že do druhej najvyššej futbalovej súťaže neprihlásia svoje "béčko", Únia ligových klubov (ÚLK) požiadala Športovo-technickú komisiu SFZ, aby určila ďalšieho postupujúceho z tretích líg do druhej.

"Na zasadnutí sme rozhodli, že tímy z druhých miest v tretej lige západ a východ sa stretnú v jednozápasovej baráži o postup do 2. ligy," povedal pre agentúru SITA šéf ŠTK SFZ Ján Panák. Súboj medzi klubmi TJ Baník Ružiná (za 3. ligu Východ) a FC ŠTK Šamorín (3. liga Západ) sa uskutoční v utorok 26. júna o 18:00 na štadióne FC ViOn v Zlatých Moravciach. "Moldavu bez problémov prijali do 2. ligy, takže sa čaká už len na posledného účastníka, ktorý vzíde z tohto súboja. Pri výbere tejto alternatívy i konkrétnych tímov sme postupovali na základe platnej zväzovej legislatívy," dodal Panák.

V 3. lige Západ skončil na 2. mieste FC ŠTK 1914 Šamorín s jednobodovým náskokom pred tretím AFC Nové Mesto nad Váhom. V 3. lige Východ sa na 2. mieste umiestnil TJ Baník Ružiná, ktorý mal v záverečnom účtovaní rovnaký počet bodov (68), no lepšie skóre ako tretia FC Lokomotíva Košice.

Z minulosezónnych účastníkov 2. ligy už v nej okrem spomenutého ružomberského B-tímu nebudú účinkovať Spartak Myjava (ako víťaz ročníka 2011/2012 postúpil do Corgoň ligy) i dvojica FK LAFC Lučenec a FC Petržalka 1898 (ako tímy na 11. a 12. mieste v uplynulom ročníku 2. ligy zostúpili do nižšej súťaže). Zostupujúcu dvojicu nahradili víťazi 3. líg Slovan Duslo Šaľa a Partizán Bardejov, z Corgoň ligy vypadol DAC 1904 Dunajská Streda.

Barážový zápas budú rozhodovať Ivan Kružliak - Peter Bednár, Marián Dobrovský.