Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

June 18, 2014

VIDEO: Baráž o účasť v 2. lige východ priniesla rozuzlenie až v penaltovom rozstrele

POPRAD (SFZ) - Vynovený štadión NTC hostil barážové stretnutie o účasť v druhej najvyššej súťaži

 
 
 
 

Na štadióne NTC Poprad sa hral bezgólový futbal s viacerými šancami na oboch stranách. Priebeh pokutových kopov, ktoré museli v tomto stretnutí rozhodnúť, zodpovedali aj samotnému zápasu, keď konečné rozhodnutie prišlo až v 9. sérii. Účasť v 2. lige východ 2014/15 si vybojoval Tatran Liptovský Mikuláš.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš - ŠK FUTURA Humenné 0:0 / 5:4 p.k. 

ŽK: 28. Pastva, 90. Mizerák - 70. Pavol Šuľák, 85. Harvila
R: Kružliak - Roszbeck, Borsányi 
Stretnutie sledovalo 887 divákov.

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ: Šavol - Kubena, Kucharčík, Latiak, Staš (77. Mizerák), Matić, Hoferica, Lišivka, Pastva (110. Asanović), Jánošík, Hanzeľ (61. Balluch)

HUMENNÉ: Pillár - Peter Šuľák, Vasiľ, Mihok, Harvila, Pavol Šuľák (93. Macej), Ljubarskij (104. Legdan), Jakubčo, Lovska (86. Karnaj), Ovšianik, Hreško

Zápas sa začal v dobrom tempe a už v štvrtej minúte pripravil prvý zaujímavý moment Mihok, keď zo štandardnej situácie pred bránkou Šavola nastrelil brvno. Na druhej strane ihriska si v 8. minúte počkal v dobrej pozícii na loptu Jánošík, cez obranu Humenného sa však nepresadil. V 12. minúte sa do šestnástky dostal s loptou Pavol Šuľák, ktorého zastavil brankár. V 18. minúte skúšal šťastie Harvila, jeho strela z 20 metrov išla mimo brány. O dve minúty to ešte skúsil hlavičkou po centri pri zadnej žrdi, ale loptu nasmeroval iba do náruče Šavola. V 23. minúte dostal pekný center od Jánošíka Hanzeľ, v zajatí obrancov Humenného ale nemal šancu vystreliť na bránu. O prienik k bráne Humenného sa pokúsil v 29. minúte Staš, ktorého nedovolene zastavili, následný priamy kop kapitána Latiaka išiel vysoko nad bránu Pillára. Celý polčas sa hral pomerne vyrovnane, viac šancí si však vypracovalo Humenné. V 39. minúte centroval do šestnásky Humenného Jánošík. Hanzeľ aj Hoferica boli na dorážku prikrátki. O peknú akciu sa pokúsil po pravom krídle Harvila, ktorý centroval na Lovsku, ani ten však nedokázal skórovať. Do kabín odchádzali mužstvá za bególového stavu.

V druhom polčase mužstvá pokračovali v rovnakom štýle ako pred prestávkou. V 53. minúte mieril nepresne opäť Jánošík, tímy striedali väčšie a menšie príležitosti pred jednou aj druhou bránou, no lepšie sa ukazoval Liptovský Mikuláš. V 64. minúte to zo strany skúsil striedajúci Balluch, aj jeho strelu brankár Pillár pokryl a Humenné sa dostalo do brejku. V 67. minúte mal Mikuláš šancu po rohovom kope, lopta z pravačky Ballucha však smerovala mimo brány. V 70. minúte sa do tlaku dostali hráču Humenného, ktorá sa skončila faulom Pavla Šuľáka na brankára, za čo bol napomenutý žltou kartou. Hoci Humenné sa nedostávalo do šancí v takej miere, ako v prvom polčase, v obrane pracovali hráči veľmi zodpovedne a zastavili viacero sľubných príležitostí Tatranu. 76. minúta nebola šťastná pre Lovsku, ktorého strela tesne minula bránu Liptovského Mikuláša. O tri minúty obrana Humenného faulovala Matića a nasledoval priamy kop. Jánošíkovu strelu vyrazil múr Humenného na roh, ktorý Tatran nerozohral hore a snahu o gól nekorunoval ani Latiak, ktorý pálil príliš vysoko. Ten skúšal páliť na bránu aj v 83. minúte z 30 metrov, ale rovnako nepresne. V záverečných minútach to na trávniku už naozaj vrelo a obaja tréneri veľavravne gestikulovali a riadili svojich hráčov. Napriek enormnej snahe však ani jedno mužstvo nedokázalo skórovať, hoci na začiatku malo k dispozícii Humenné priamy kop z dobrej pozície. Stretnutie pokračovalo po prestávke dvoma predĺženiami po 15 minút.

V 94. minúte veľmi dobre mieril Kucharčík, ktorého strelu však z bránkovej čiary odkopol Jakubčo. Ten sa o štyri minúty sa snažil na druhej strane skórovať, jeho strela skončila na bráne Mikuláša. V 99. minúte skúšal šťastie po ľavom krídle Mizerák, ale strela opäť išla bokom brány. Jánošík nemal svoj deň a chytal sa za hlavu, keď ďalšiu šancu prepálil rovnakým spôsobom ako niekoľkokrát predtým v 100. minúte. V nadstavenom čase sa tlaku dostali ešte Humenčania, Tatran sa však ubránil.

Druhé predĺženie otvorilo pekné vysunutie Legdana, ktorého však Šavol pokryl. V 109. minúte to vyzeralo na gól Matića, bol však v postavení mimo hry. V záverečných minútach už bolo vidieť, že hráčom dochádzajú sily, akcie sa viditeľne spomalili. V 111. minúte skúšal z diaľky trafiť bránu Latiak, Pillár bol pozorný a loptu zachytil. O minútu však musel opäť zasahovať, keď po ňom strieľal z pravého krídla Matić. Následný roh sa Humennému takisto podarilo ubrániť a Pillár rozohral na druhú stranu ihriska. V 118. minúte nezmyselne z polovice ihriska pálil na bránu Tatrana Ovšianik, loptu nemal kto prebrať a brankár Šavol ju s prehľadom zachytil. Ani v druhom predĺžení gól nepadol, na rad prišli strely zo značky pokutového kopu. V nich boli úspešnejší hráči Tatrana.

POKUTOVÉ KOPY

Martin Hreško 0:1
Dušan Kucharčík 1:1
Peter Jakubčo 1:2
Miroslav Latiak 1:2
Peter Šuľák 1:2
Matej Šavol 1:2
Cyril Vasil 1:2
Goran Matić 2:2
Ján Ovšianik 2:2
Nemjana Asanović 2:2
Peter Pillár 2:2
Lukáš Jánošík 2:2
Marek Mihok 2:3
Ján Mizera 3:3
Štefan Harvila 3:4
Lukáš Balluch 4:4
Dávid Legdan 4:4
Martin Kubena 5:4