Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 2, 2012

Aj v Ružomberku túžia po Európe

RUŽOMBEROK (SITA) - Z tlačovej besedy klubu MFK Ružomberok pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/2012

 
 
 
 
Zľava hráč Pavol Masaryk, tréner Aleš Křeček, generálny riaditeľ Milan Baraník a športový riaditeľ Jaroslav Köstl na tlačovej besede klubu MFK Ružomberok pred začiatkom jarnej časti sezóny 2011/2012. Ružomberok, 29. februára 2012.

Cieľom slovenského futbalového mužstva MFK Ružomberok pred jarnou časťou Corgoň ligy 2011/2012 je vybojovať si miestenku v pohárovej Európe pre nasledujúci súťažný ročník. Prezradil to generálny riaditeľ klubu Milan Baraník. "Chceme sa dostať v tabuľke čo najvyššie, ako to len bude možné. Našou métou je účasť v európskych pohárových súťažiach. Verím, že všetci hráči, ktorí prišli, prinesú svoj vklad a prínos a spoločne sa nám podarí splniť ciele," uviedol Baraník a pokračoval: "Pred jarnou časťou vítam vyriešenie pomerov ohľadom akcionárov klubu. Situácia je teraz pokojnejšia, aj keď k úplnému uzavretiu dohodnutých vecí sa ešte musia uskutočniť niektoré sedenia, napríklad valné zhromaždenie klubu. Tento krok zjednoduší prácu a uľahčí mnohé rozhodovanie sa v oblasti športových činností. Rozpočet sa oproti ohláseným dvom miliónom eur na začiatku sezóny nezmenil. Nie sú v tom však zahrnuté prestupy hráčov."

Vedenie klubu na tlačovej besede pred jarnou časťou predstavilo posilu vo funkcionárskych radoch. Novým športovým riaditeľom sa stal 22-ročný Čech Jaroslav Köstl, ktorý predtým pôsobil v českom mužstve Bohemians 1905 ako tlačový hovorca a hlavný tréner tímu do 17 rokov v Sparte Praha.

Na hráčskom poli pribudlo do ružomberskej kabíny šesť hráčov, odišlo sedem futbalistov. Hosťovať do konca sezóny pod Čebraťom budú slovenský univerzál Richard Lásik (z talianskej Brescie) a srbský útočník Miroslav Markovič (z Dukly Praha). Zmluvy podpísali obranca Martin Nosek, stredopoliari Patrick Oboya, Miroslav Poliaček a brankár Lukáš Zich. V Ružomberku oproti jeseni už nepokračujú Anton Sloboda, Marko Radič, Tomáš Sedlák, David Šmahaj, Tomáš Krbeček, Tomáš Huber a Milomir Sivčevič.

"Moja maximalistická predstava v otázke posíl nebola naplnená, ale to by bolo už ideálne, ak by sa tak stalo. Ja som spokojný s hráčmi, ktorí prišli. Myslím si, že je to adekvátne a postačujúce doplnenie kádra. Ružomberok je aj po odchodoch viacerých hráčov minimálne taký silný ako v jesennej časti," povedal hlavný tréner MFK Ružomberok Aleš Křeček a pokračoval: "Zostavu na prvý zápas v Žiline mám na deväťdesiat percent v hlave, ale ešte máme tri dni. Všeličo sa môže stať. Uvidíme, v akom stave sa vráti Juraj Vavrík zo zrazu reprezentácie do 21 rokov. Tiež bude dôležité, čo sa udeje na posledných tréningoch. Z nových hráčov má najväčšie šance prebiť sa do základu Patrick Oboya, no dvere sú otvorené pre všetkých. Chcem práve to, aby sa tam chalani tlačili."

Tréner Křeček zhodnotil aj náročnú zimnú prípravu, medzi futbalistami najneobľúbenejšiu časť roka. "Príprava bola dlhá, poznačená tuhou zimou, čo ovplyvnilo aj naše podmienky. Napriek tomu ju hodnotím pozitívne. Splnili sme všetko, čo sme si predsavzali a vo väčšine prípadov som spokojný s prístupom hráčov, kvalitou odvedenej práce. Čo nám nevyšlo, sú výsledky. Tie však nie sú až také dôležité a už vôbec nie sú nejakým základným podkladom pre hodnotenie zimnej prípravy. Výbuch prišiel v zápase v Zlíne (0:4, pozn.), po ktorom prišli aj pohovory v kabíne, aby si všetci uvedomili za čo hráme a nastavili sme sa mentálne na náš spoločný cieľ. Tým je umiestnenie od tretieho miesta vyššie, tak, aby sme sa dostali do pohárovej Európy," povedal hlavný kormidelník Ružomberčanov.

Po jeseni šiesty tím corgoňligovej tabuľky sa v útočnej fáze spolieha najmä na topkanoniera Pavla Masaryka. "Góly čakáme v prvom rade od Paľa, to je jasné, ale celá strelecká ťarcha tímu nesmie ležať len na ňom. Zapojiť by sa vo väčšej miere mali aj ďalší útočníci a ofenzívni záložníci: Jiří Skalák, Filip Serečin, góly vie dávať aj Patrick Oboya a tiež Peter Hoferica," uviedol hlavný tréner Křeček.

Dvanásťgólový strelec Masaryk, najlepší kanonier najvyššej slovenskej futbalovej súťaže v sezóne 2011/2012, sa už teší na súťažné zápasy v Corgoň lige. "Náš cieľ je jasný, no a popritom chceme prinášať radosť z futbalu a športu celému Ružomberku. Ak by to išlo tak ako na jeseň, boli by sme všetci spokojní. Uvedomujem si, že sa čakajú góly práve odo mňa a ja urobím všetko, aby som tímu aj fanúšikom urobil radosť. Pre mňa bude dôležité akékoľvek víťazstvo s akýmkoľvek strelcom gólov, nemusím to byť ja. Hlavné bude, aby sme uspeli ako tím a dokázali si splniť to, čo všetci chceme," dodal Masaryk.

V klube pod Čebraťom sa pred jarou zrodila aj symbolická stávka medzi jedným zo zamestnancov klubu a novou akvizíciou Keňanom Patrickom Oboyom. "Oboya sa stavil s jedným zo zamestnancov klubu, ktorý mu povedal, že ak nedá deväť gólov, musí doniesť z Afriky slona. On musí zasa Patrickovi jedného slona darovať, ak tých deväť gólov v jarnej časti dá. Samozrejme, je to myslené ako recesia, ale neboli by sme proti, ak by do tej Afriky napokon musel putovať slon zo Slovenska," prezradil v stredu tréner MFK Křeček.

Káder MFK Ružomberok pre jarnú časť sezóny 2011/2012

BRANKÁRI: Hrdlička, Zich, Lešňovský

OBRANCOVIA: Gallo, Kostelný, Bielák, Grešák, Jurkemik, Nosek, P. Maslo, Práznovský

STREDOPOLIARI: Lásik, Hoferica, J. Vavrík, J. Chovanec, Poliaček, Oboya, Ivan Kotora, Ďubek

ÚTOČNÍCI: Skalák, Markovič, Š. Pekár, Masaryk, Serečin