Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 12, 2012

Banskobystričania chcú byť na jeseň do 6. miesta

BANSKÁ BYSTRICA (SITA) - Tlačová beseda futbalového klubu FK Dukla Banská Bystrica pred začiatkom nového súťažného ročníka 2012/2013

 
 
 
 
Tím FK Dukla Banská Bystrica pred začiatkom sezóny 2012/2013. Banská Bystrica, 12. júla 2012.

FK Dukla Banská Bystrica vstupuje do nového corgoňligového ročníka s ambíciou vyhrať čo najviac zápasov a s takmer nezmeneným rozpočtom v porovnaní s minulým ročníkom. Klub môže počítať s 1,750 miliónom eur, čo je iba o 50-tisíc menej než v predchádzajúcej sezóne. Na tlačovej konferencii o tom informovali zástupcovia deviateho mužstva minulej sezóny najvyššej slovenskej súťaže. 

Káder neprešiel výraznými zmenami. Odišli iba Ľuboš Kupčík (hosťovanie ŽP Šport Podbrezová), Marek Kuzma (ukončenie hosťovania) a Marek Bažík (koniec zmluvy). Prišli útočník Milan Ferenčík (hosťovanie z FC Baník Ostrava), obranca Matej Podstavek (prestup z Čierneho Balogu) a hosťovanie z ŠK Slovan Bratislava predĺžil stredopoliar Radoslav Augustín. "Sedemdesiat percent hráčov v A-tíme hodnotíme výkonnostne vysoko. Stavili sme na prácu s mládežou. Uvedomujeme si, že je to náročná úloha, ale chceme byť aj s mladým kádrom úspešní. Naším cieľom je skončiť do šiesteho miesta po jesennej časti a v Slovnaft Cupe sa dostať čo najďalej," uviedol na utorňajšom stretnutí s novinármi prezident FK Dukla Tomáš Geist. Vedenie klubu nechce hovoriť o celosezónnom cieli, ktorý sa verejnosť dozvie až pred jarnou časťou corgoňligového ročníka 2012/2013.

Nový kouč Norbert Hrnčár sa stotožňuje s filozofiou klubu a chce dať príležitosť mladým hráčom. "V príprave som vyskúšal všetkých futbalistov a zostava sa mi už kryštalizuje. Chcel by som priniesť do mužstva víťaznú klímu, vyhrať čo najviac zápasov. S prípravou som spokojný, klub funguje na dobrej úrovni a verím, že víťazstvá sa dostavia," vyhlásil pred začiatkom sezóny Hrnčár.

Banskobystričania sa s priemerným vekom kádra 24,04 roka môžu oprieť aj o skúsenejších hráčov. Sú nimi brankári Tomáš Belic a Peter Boroš, obrancovia Martin Poljovka a Saša Savič, stredopoliar Michal Pančík či útočník Martin Matúš. Najstarší z nich Martin Poljovka bude kapitánom mužstva a už teraz vzbudzuje rešpekt mladších futbalistov. "Nemám problém s tým, že sú v mužstve mladí hráči, pochvaľujem si to. Rešpekt si nemusím vynucovať, je prirodzený. Možno aj preto, že viacerí hráči prešli základňami Dukly a majú dobrú klubovú výchovu. Atmosféra v mužstve je v poriadku. Verím, že v tomto ročníku pribudne na naše konto viac víťazstiev ako v tom minulom. Všetci chceme byť úspešnejší," vyjadril sa pred začiatkom CL 2012/2013 Poljovka.

Kormidelník Norbert Hrnčár má pred úvodným kolom v Senici (nedeľa 15. júla od 19.30 h) jasno, nik z jeho zverencov nie je zranený. Otázkou zostáva iba post brankárskej jednotky. "Vnútorne viem, kto bude brankárskou jednotkou. Nechcem to však ešte prezradiť. Hráči sa to dozvedia až v nedeľu," dodal Norbert Hrnčár. 

Káder FK Dukla Banská Bystrica pre jesennú časť sezóny 2012/2013

BRANKÁRI: Tomáš Belic, Peter Boroš, Branislav Pindroch, Viktor Budinský

OBRANCOVIA: Martin Poljovka, Norbert Gyömbér, Matúš Turňa, Patrik Vajda, Saša Savič, Matej Podstavek

STREDOPOLIARI: Radoslav Augustín, Jakub Brašeň, Michal Faško, Marek Hlinka, Tomáš Hučko, Jakub Považanec, Michal Pančík, Jozef Rejdovian, Branislav Ľupták

ÚTOČNÍCI: Lukáš Laksík, Martin Matúš, Fabián Slančík, Milan Ferenčík

Zmeny v kádri

príchody: Milan Ferenčík (hosťovanie z FC Baník Ostrava), Matej Podstavek (prestup z Čierneho Balogu), Radoslav Augustín (predĺženie hosťovania z ŠK Slovan Bratislava)

odchody: Ľuboš Kupčík (hosťovanie ŽP Šport Podbrezová), Marek Kuzma (ukončenie hosťovania), Marek Bažík (koniec zmluvy)

 

Realizačný tím

Hlavný tréner: Norbert Hrnčár
Asistent trénera:  Richard Höger 
Tréner brankárov: Roland Praj
Kondičný tréner: Roman Švantner
Vedúci mužstva: František Kunzo 
Lekári: Maroš Lukáč, Jozef Budaj, Michal Valent   
Masér: Jozef Michálik 
Fyzioterapeut: Pavol Purdek