Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 3, 2013

Benčík v Corgoň lige skóroval po 11 rokoch a 10 dňoch

NITRA (SITA) - Bývalý 11- násobný reprezentant Slovenska Henrich Benčík strelil prvý corgoňligový gól po návrate na slovenskú futbalovú scénu

 
 
 
 
Henrich Benčík (vľavo) a Nascimento Silva Cleber (v strede) z FC Nitra počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - MFK Ružomberok (3:0). 2. apríl 2013, Nitra.

Futbalový útočník FC Nitra Henrich Benčík sa po 11 rokoch a 10 dňoch (celkom 4028 dní) znova strelecky presadil v najvyššej slovenskej súťaži. Tridsaťštyriročný zakončovateľ otvoril skóre utorňajšieho duelu 24. kola Corgoň ligy FC Nitra - MFK Ružomberok, v ktorom domáci futbalisti zvíťazili 3:0. Hráči spod Zobora sa dočkali prvého jarného víťazstva.

Benčík dosiaľ naposledy skóroval v CL v drese Petržalky 23. marca 2002 v stretnutí 23. kola vtedajšej Mars superligy na Pasienkoch, Artmedia v súboji bratislavských tímov zdolala Inter 2:1. Benčík si v sezóne 2001/2002 vybojoval zásluhou 12 gólov 4. priečku v poradí kanonierov, ktorému kraľoval Žilinčan Marek Mintál s 21 presnými zásahmi."Mal som z gólu veľkú radosť, pretože sme prvé štyri jarné zápasy prehrali a do utorka sme gól z hry ani nedali," tešil sa po stretnutí hráč so skúsenosťami s českým, tureckým i nemeckým futbalom. "Nedarilo sa nám a čakali sme, či to vôbec zlomíme. Ukázali sme zopár pekných akcií. Našu úlohu sme splnili, ale v sobotu nás čaká ďalší zápas, preto priveľmi oslavovať nemôžeme," povedal Benčík.

Odchovanec nitrianskeho futbalu, ktorý sa v 68. min súboja s Ružomberkom presadil hlavou po Turčákovom priamom kope, si po tom, ako rozvlnil sieť za brankárom Lukášom Zichom, vyzliekol dres, za čo ho rozhodca Sedlák "odmenil" žltou kartou. "Bol som vopred dohodnutý s kapitánom, že ak dám gól, určite si vyzlečiem dres. Ako starší hráč ma toho vo futbale už veľa nečaká, musel som to skrátka urobiť pre prípad, že by to bola moja posledná gólová oslava," vysvetlil nitriansky strelec. 

FC Nitra napriek víťazstvu nad MFK Ružomberok patrí s 22 bodmi posledná 12. priečka corgoňligovej tabuľky. Od Prešova a Trnavy delí futbalistov spod Zobora jeden bod, po skončení sezóny im však z disciplinárnych dôvodov odrátajú tri body za "prípad Soumah". "Máme pred sebou ešte deväť duelov, ale stále sme poslední, takže zatiaľ nemáme dôvod na oslavu," dodal Henrich Benčík.