Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 25, 2011

Cieľ DAC - 7. miesto a vyššie

Tlačová beseda DAC Dunajská Streda pred jarnou časťou Corgoň ligy 2010/2011

Futbalový klub zo Žitného ostrova FK DAC 1904 Dunajská Streda chce v jarnej časti slovenskej najvyššej súťaže Corgoň ligy 2010/2011 nadviazať na úspešnú jeseň a dobrou hrou potešiť divákov. "Zrejme sme siedmou priečkou v tabuľke prekvapili tých, ktorí nám neverili. Túto pozíciu si chceme solídnou hrou prinajmenšom udržať, prípadne o niečo ešte zlepšiť," povedal v piatok na tlačovej besede generálny manažér FK DAC 1904 Dunajská Streda Dušan Chytil a dodal: "Mužstvo svojimi dobrými výkonmi najmä v závere jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka dokázalo, že futbal je v Dunajskej Strede určitým spôsobom stabilizovaný. Ich dobrá hra je svedectvom toho, že s futbalom u nás pracujú zanietení ľudia. V jarnej časti očakávame ťažké zápasy a najmä tvrdý boj ako o titul, tak aj o záchranu."

Hneď v prvom majstrovskom súboji v sobotu 26. februára proti ViOn-u Zlaté Moravce chcú Dunajskostredčania uspieť. "Chceme získať body a kvalitnou hrou potešiť divákov. Očakávam, že chlapci zúročia zimnú prípravu, ktorá sa nám vydarila a patrila k jednej z najlepších, aké som v Dunajskej Strede zažil," konštatoval hlavný tréner DAC-u Mikuláš Radványi, ktorý si zo zimnej prípravy najviac cení víťazstvo v Györi (3:1) a triumf nad majstrom Spojených arabských emirátov Al Ahli (2:0) na sústredení v Dubaji.

Z mužstva "žlto-modrých" odišli v priebehu zimnej prípravy dve výrazné hráčske osobnosti: brankár Pavol Kováč a ofenzívny stredopoliar Michal Gašparík. "Išlo o kvalitných hráčov, ale podarilo sa nám ich nahradiť. Na post brankárskej jednotky sa vracia Ján Novota, Gašparíkov post by mal prebrať Marián Tomčák, ktorý sa k nám hlásil už pred rokom a sľubne sa ukazuje aj Ahmed Hassan," konštatoval čerstvý držiteľ najvyššej trénerskej licencie. Na margo spolupráce s Novotom jeden z obrancov Peter Struhár uviedol: "Postupne si na seba zvykáme, ale už teraz môžem konštatovať, že nás v defenzíve dobre organizuje. Jeho pokyny sú dokonca ešte lepšie, ako to bolo u Kováča."

Hlavný tréner Mikuláš Radványi je kontaktnou osobou aj medzi klubom a fanúšikmi. "Pozvali ma medzi seba, strávili sme spolu dve hodiny v prospešnej debate. Fanúšikovia sa na sezónu veľmi tešia, spolupráca s nimi je na nadštandardnej úrovni."

"Podobne sa to dá hovoriť aj o spolupráci s mestom Dunajská Streda," dodal Dušan Chytil a na otázku SITA konštatoval: "Stabilizovala sa u nás aj finančná situácia, v tejto oblasti nemáme väčšie problémy."

Káder FK DAC 1904 Dunajská Streda pre jarnú časť sezóny najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň ligy 2010/2011:

Brankári:

Daniel Kiss, Ján Novota

Obrancovia:

Igor Hrabáč, Igor Obert, Zsolt Németh, Peter Struhár, Roman Konečný

Stredopoliari:

Pavol Ďurica, Jaroslav Hílek, Tomáš Lénárth, Josip Čorič, Jean-Paul Boya, David Helísek, Ilami Halimi, Ahmed Hassan, Rogerio Pereira Tarciso Melinho

Útočníci:

Marián Tomčák, Lukáš Matůš, Michal Filo, Guillaume N´Kendo, Jan Kadlec

Realizačný tím:

Hlavný tréner: Mikuláš Radványi

Asistenti trénera: Krisztián Németh, Marián Tomčák

Tréner brankárov: Ján Veselý

Vedúci mužstva: Dušan Chytil

Lekár: Marián Jančár

Fyzioterapeut/masér: Vladimír Knap