Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 28, 2013

CL: Cieľmi Trnavy záchrana v lige a finále Slovnaft Cupu

TRNAVA (SITA/spartak.sk) - Z tlačovej besedy klubu FC Spartak Trnava pred začiatkom jarnej časti sezóny 2012/2013

 
 
 
 
Medzinárodný manažér Pavel Hoftych, generálny manažér Jozef Valovič, tréner Peter Zelenský a hráč Ivan Hodúr na tlačovej besede klubu FC Spartak Trnava pred jarnou časťou sezóny 2012/2013. Trnava, 28. február 2013.

Futbalisti Spartaka Trnava boli veľkým sklamaním jesennej časti 20. ročníka najvyššej domácej súťaže. Úradujúci vicemajster figuruje po 19 odohraných kolách Corgoň ligy na poslednom 12. mieste so 16 bodmi. Pozitívne v tomto ročníku je u "spartakovcov" iba účinkovanie v Slovnaft Cupe, kde sa Karhan a spol. prebojovali do semifinále a v apríli budú bojovať proti obhajcovi zo Žiliny o postup do májového finále národného pohára.

Tréner "andelov" Peter Zelenský, ktorý po 17. kole nahradil českého kouča Pavla Hoftycha, na štvrtkovej tlačovej besede pred štartom odvetnej jarnej časti súťažného ročníka 2012/2012 poznamenal: "Mužstvo je pripravené pobiť sa o prvoligovú existenciu a prebojovať sa do finále Slovnaft Cupu. Veľké plus v porovnaní s predchádzajúcimi prípravnými obdobiami vidím v tom, že nikto z hráčov nie je zranený."

Hráči Spartaka počas zimy absolvovali prípravu v troch častiach a fázach - najskôr naberali kondíciu v Piešťanoch, potom trénovali v Prahe a napokon v tureckej Antalyi. V štrnástich prípravných dueloch Trnavčania šesťkrát zvíťazili, štyri razy hrali nerozhodne a štyri razy prehrali, skóre je aktívne 28:18. "Príprava bola kvalitná, na úrovni. Mužstvo odohralo najviac zápasov zo všetkých corgoňligistov - až štrnásť. Vyskúšali sme veľa hráčov, iba tí najlepší napokon zostali v našom tíme. Cesta, ktorú sme zvolili, sa vydarila. Pokiaľ ide o zostavu, v akej mužstvo nastupovalo, bola na 80 percent stabilná," poznamenal P. Zelenský, ktorý však pripomenul, že prípravu a samotnú ligovú súťaž netreba spájať. Jeho asistentom v realizačnom tíme je Pavol Bartoš, trénerom brankárov Andrej Kostolanský.

Káder Spartaka sa počas zimy dosť výrazne obmenil: z A-tímu odišlo 12 hráčov a prišlo 8 futbalistov. V kolonke nových akvizícii pribudlo aj meno Ivana Hodúra. Tridsaťtriročný špílmacher naposledy pôsobil v poľskom klube Zaglebie Lubin, teraz by mal pomôcť trnavskému mužstvu odlepiť sa z dna tabuľky. "V kabíne sme odhodlaní urobiť maximum pre záchranu, pretože Trnava nepatrí tam, kde sa v súčasnosti nachádza. Urobíme všetko pre to, aby sme na jar hrali dobre a potešili diváka."

Napriek výstavbe a rekonštrukcii Štadióna Antona Malatinského odohrajú futbalisti Spartaka celú jarnú časť tejto sezóny v domovskom stánku. Vstupné na domáce zápasy sa nemení: na kryté tribúny bude stáť lístok 5 eur, na nekryté tribúny 4 eurá, dôchodcovia zaplatia 2 eurá, deti a mládež do 15 rokov jedno euro. Predseda občianskeho združenia Bíli Andeli, o. z. Marián Galbavý, ktorý bol tiež prítomný na štvrtkovej tlačovej konferencii, vyjadril podporu mužstvu. Ako je známe, "tiežfanúšikovia" Spartaka napadli hráčov v nočných hodinách na trnavskom štadióne po ich návrate z októbrového corgoňligového duelu 12. kola v Košiciach (prehra 0:1) a poškodili aj viacero áut, patriacich hráčom či členom realizačného tímu. "Mrzí ma, čo sa stalo. Za fanúšikov môžem povedať, že budeme pre mužstvo trinástym hráčom na trávniku v boji o záchranu v najvyššej súťaži. Verím, že sa posunieme v tabuľke vyššie."

PR a event manažér FC Spartak Trnava Marek Ondrejka pripomenul, že Spartak 30. mája oslávi okrúhle 90. výročie od založenia klubu. K tomu budú smerovať ďalšie aktivity a projekty "spartakovcov" ako aj viaceré sprievodné podujatia.

Prišli: Jakub Jakubov (FK Slavoj Žatec/ČR), Martin Klabník, Srdjan Grabež, Oliver Augustíni (všetci MFK Dubnica nad Váhom), Ivan Hodúr (Zaglebie Lubin/Poľ.), Ivan Lietava (Vorskla Poltava/Ukr.), Ján Vlasko (Slovan Liberec/ČR - po hosťovaní na prestup), Filip Deket (z B-tímu Spartaka)
Odišli: Peter Čvirik (Vysočina Jihlava/ČR), Michal Gašparík (FK DAC Dunajská Streda), Ľuboš Hanzel (Jagiellonia Bialystok/Poľ.), Jiří Koubský (FC Aarau/Švaj.), Vlastimil Stožický (Baník Ostrava/ČR - hosťovanie do 30. 6. 2013), Mário Bicák, Karol Pavelka, Ján Petráš, Patrik Banovič, Matej Rehák (všetci preradení do B-tímu), Tidiane Djibi Ba, Christian Steinhübel (obaja MFK Dubnica nad Váhom - hosťovanie do 30. 6. 2013)

Káder FC Spartak Trnava pre jar 2012/2013

BRANKÁRI: Martin Raška, Dobrivoj Rusov, Jakub Jakubov, Miroslav Filipko
HRÁČI V POLI: Martin Klabník, Michal Habánek, Srdjan Grabež, Marek Janečka, Martin Vyskočil, Martin Mikovič, Tomáš Mikinič, Ladislav Tomaček, Oliver Augustini, Ján Vlasko, Patrik Čarnota, Filip Deket, Radoslav Ciprys, Patrik Gross, Miroslav Karhan, Erik Sabo, Ivan Schranz, Marek Kaščák, Ivan Hodúr, Ivan Lietava

Realizačný tím

Tréner: Peter Zelenský
Asistent trénera: Pavol Bartoš
Asistent trénera - tréner brankárov: Andrej Kostolanský
Vedúci mužstva: Peter Moravčík
Lekári: Jozef Fridrich, Viliam Vadrna
Maséri: Mário Prelovský, Patrik Gogolák