Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 26, 2013

CL: Cieľom Myjavy je skončiť do 10. miesta

MYJAVA (SITA) - Z tlačovej besedy tímu Spartak Myjava pred jarnou časťou najvyššej ligovej súťaže

 
 
 
 
Kapitán Martin Černáček, prezident Pavel Halabrín a hlavný tréner Ladislav Hudec na tlačovej besede klubu Spartak Myjava pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy 2012/2013.  Myjava, 26. február 2013.

Futbalisti Spartaka Myjava obsadili v jesennej časti tejto sezóny Corgoň ligy 9. miesto s 20 bodmi. Nováčik najvyššej slovenskej súťaže by rád zostal medzi domácou elitou aj v nastávajúcej edícii. "Ciele sú také, aké sme deklarovali už pred týmto súťažným ročníkom. Máme záujem zachrániť sa. Našou ambíciou je, aby mužstvo skončilo do 10. miesta. Chceme aj stabilizovať káder, pretože prišlo k dosť výrazným zmenám. Niektoré z nich boli plánované, niektoré zasa vynútené zraneniami, chorobami či určitými problémami," uviedol na utorkovej tlačovej konferencii pred blížiacim sa štartom jarnej časti Corgoň ligy 2012/2013 primátor mesta a zároveň prezident Spartaka Myjava Pavel Halabrín.

Úvodné jarné kolo (celkovo 20.) absolvujú zverenci trénera Ladislava Hudeca pre zlé klimatické podmienky v sobotu 2. marca na pôde Trenčína, tohto súpera potom Myjavčania privítajú v domácom prostredí v rámci 31. kola. "Takto sme sa dohodli so zástupcami AS, zamenili sme si domáce prostredie," vysvetlil prezident myjavského klubu.

Spartakovci sa pripravovali v domácich podmienkach. Na záver prípravy odcestovali do Chorvátska, kde mali ladiť formu na jarnú časť ligovej súťaže. Napokon však boli v zahraničí iba dva dni, čo spôsobilo nevyhovujúce počasie. "Prišli sme do Chorvátska s nádejou na dobré hracie plochy. Domáci nám vraveli, že 20 rokov sa im ohľadom počasia také niečo nestalo. V nedeľu dokonca pre dážď zrušili zápas Hajduk Split - Dinamo Záhreb. Mali sme jednoducho smolu, museli sme to riešiť a rozhodli sme sa pre návrat," informoval kouč Myjavy Ladislav Hudec a doplnil: "Medzitým prišla ponuka z Trenčína ohľadom zmeny dejiska. Keby sme boli v Chorvátsku v podmienkach, aké sme si predstavovali, možno by sme zápas proti AS nehrali. Usúdili sme však, že kvalitnú umelú trávu máme aj my a môžeme sa na Trenčín zodpovedne pripraviť. Lepšie je to aj z hľadiska termínového kalendára." Skúsený tréner zhodnotil aj celú zimnú prípravu mužstva. "Niektoré výsledky boli rozpačité. Mali sme asi desaťdňovú fázu, v ktorej bolo veľa hráčov chorých. My sme hrali v podstate celú prípravu bez útočníkov: Kosík mal bronchitídu, Urgela a Harsányi natiahnutý sval."

V myjavskom mužstve nastali zmeny. Odišli M. Dian, L. Šebek, Kvasnica, Neoveský, J. Petráš, kanonier Sládek, Jorík či Peter Majerník, naopak do mužstva pribudli Kumančík, Šulek, Daniel, Pelegríni či Urgela. "V niektorých prípadoch je to aj o omladení kádra. Napríklad taký Šulek však už má skúsenosti. Verím, že všetci budú posilami, preto sme ich aj angažovali do mužstva," doplnil kouč Ladislav Hudec.

Kapitán mužstva Martin Černáček k príchodu novicov poznamenal: "Títo chalani zapadli veľmi dobre do nášho kolektívu. Trochu sa rozdelili úlohy vo vnútri kabíny, keďže jeden z najväčších zabávačov Peter Sládek odišiel. Zhostili sa toho iní hráči, všetko je v takých tendenciách, ako bolo na jeseň. V kabíne sa zabávame, robíme rôzne súťaže, v tomto smere je všetko v najlepšom poriadku". Skúsený 33-ročný stopér sa vyjadril aj k zimnej príprave: "Mali sme počas nej veľa zranených hráčov. Zostava sa stále menila, v rovnakom zložení sme neodohrali veľa zápasov. Dúfam, že sa to neprejaví na trávniku a s každým duelom sa budeme viac zohrávať a bude to len lepšie."

Podľa vyjadrenia zástupcov myjavského klubu sú v otázke príchodov a možných posíl stále v hre dve mená. Jedným z nich je jesenná opora Peter Sládek, autor siedmich gólov v prvej časti tejto tejto corgoňligovej sezóny. Dvadsaťtriročný zakončovateľ sa po skončení hosťovania vrátil do 1. FC Slovácko, ktorého je kmeňovým hráčom. "Rokovania o jeho zotrvaní v našom klube stále prebiehajú. Peter je jednou z duší kolektívu, intenzívne pracujeme na jeho príchode," doplnil prezident Spartaka Myjava Pavel Halabrín. Druhou možnou novou tvárou v mužstve z Kopaníc je zahraničný 19-ročný mládežnícky reprezentant, ktorý hráva na poste obrancu.

Aj počas zimnej prestávky pokračovali práce na myjavskom štadióne. Upravuje sa i priestor pre novinárov, na hlavnú tribúnu presunuli aj miesto pre kameramanov. Dôvodom je aj skutočnosť, že v Myjave absolvuje svoje domáce zápasy aj slovenská reprezentácia do 21 rokov - prvý z nich bude už 25. marca. "Chceme utvoriť adekvátne podmienky pre všetkých - reprezentantov, súperov i delegované osoby tak, aby boli všetci spokojní," skonštatoval Pavel Halabrín, ktorý ozrejmil aj ďalšie úpravy, týkajúce sa areálu. Podľa jeho slov minulý týždeň bolo ukončené výberové konanie na dodávateľa osvetlenia štadióna, tento týždeň dôjde k podpisu zmluvy. Cieľom je, aby Myjavčania 27. apríla odohrali domáci zápas proti Dukle Banská Bystrica pod umelým osvetlením. Pripravuje sa aj vyhrievanie hlavného ihriska. "Máme už predložené ponuky. Naším cieľom je, aby sme v priebehu letných mesiacov vybudovali vyhrievanie hlavnej hracej plochy tak, aby sme sa vyhli problémom. Z hľadiska budúcnosti je totiž nevyhnutné, aby každý prvoligový futbalový štadión na Slovensku mal vyhrievanú plochu," dodal Pavel Halabrín.