Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 14, 2013

CL: Fodrek z jedinej strely na bránu vyťažil cenný bod pre DAC

BRATISLAVA (SFZ) - Útočník DAC Dunajská Streda Branislav Fodrek: "Slovan po prestávke vyrovnal, herne bol určite lepší, ale bod za remízu sme si zaslúžili."

 
 
 
 
Na snímke druhý zľava Branislav Fodrek (DAC) strieľa hlavou gól v 1. kole Corgoň ligy 2013/2014 Slovan Bratislava - DAC 1904 Dunajská Streda (1:1). 12. júl 2013, Bratislava.

Otváracím zápasom 21. ročníka Corgoň ligy bol duel majstra s nováčikom. Na Pasienkoch privítal bratislavský Slovan po ročnej pauze opät corgoňligový DAC Dunajská Streda.

Hostia prehustili stred poľa a kapitána Branislava Fodreka posunuli na samý hrot útoku. Slovanisti si vypracovávali jednu šancu za druhou, no skóre zostávalo dlho bezgóvové, až tesne pred prestávkou prišla pohroma z hlavy bývalého hráča Slovana Branislava Fodreka. "Mal som ciťák, že z pravej strany priletí do šetnástky center. Keď som videl, že obranca Slovana Gorosito loptu podbehne, snažil som sa ju dobre trafiť, padlo to tam," hovoril o góle, ktorým zabezpečil svojmu tímu bod strelec Branislav Fodrek.

Po góle urobil pár krokov a zastavil sa. Akoby ani neoslavoval, alebo v duchu spomienok na pôsobenie v drese Slovana krotil radosť. "Počkal som na spoluhráčov a oslavovali sme spolu v klbku. Prežíval som skôr vnútornú radosť. Nerád by som to dramatizoval, rovnako by som sa tešil aj keby sme hrali proti inému súperovi. Cením si každý gól, nie som taký strelec, aby som ich bral ako samozrejmosť."

Mimochodom, bola to jediná strela do priestoru Putnockého brány. Vo zvyšku času Slovan búšil do obrany súpera a bolo otázkou času, kedy padne gól aj na opačnej strane. V 50. min sa rovnako hlavičkou gólovo presadil český útočník Pavel Fořt. Ani to však nezastavilo s chuťou hrajúcich hráčov DAC. "Bolo dôležité, že sme sa ujali vedenia, navyše to bol gól do kabín. Stúplo nám sebavedomie a verili sme, že môžeme niečo proti majstrovi uhrať. Slovan po prestávke vyrovnal, herne bol určite lepší, ale bod za remízu sme si zaslúžili. Prvý zápas nám vyšiel, tešíme sa na druhé kolo a premiéru na domácom štadióne, čaká nás Žilina."

Nedá sa nespomnúť meno debutanta v dunajskostredskej bráne Andreja Fišana. Zákrokmi privádzal strelcov Slovana do zúfalstva. Zlikvidoval nájazd Žofčáka a najmä niekoľko dobrých pokusov Fořta. Jeho otec Stanislav, bývalý prvoligový brankár Slovana, musel mať z jeho výkonu radosť. Pochvala sa mu isto ušla aj od spoluhráčov v kabíne. "Andrej nás dnes podržal, nakoniec, od toho tam brankár je. Dnes podal skvelý výkon," pochváli na záver v mixzóne gólmana DAC 32-ročný kapitán tímu Branislav Fodrek.