Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 27, 2013

CL: Nitrania sa chcú zachrániť a prilákať divákov na štadión

NITRA (SITA) - Z tlačovej besedy klubu FC Nitra pred začiatkom jarnej časti sezóny 2012/2013

 
 
 
 
Generálny manažér Jozef Petráni (vľavo) a hlavný tréner Jozef Vukušič (vpravo) počas tlačovej konferencii klubu FC Nitra pred začiatkom jarnej časti Corgoň ligy 2012/13. Nitra, 26. február 2013.

Hlavným cieľom futbalistov FC Nitra pred štartom jarnej časti sezóny 2012/2013 je záchrana v Corgoň lige. V klube nastali počas zimnej prestávky štrukturálne zmeny a vedenie predposledného tímu v tabuľke najvyššej slovenskej súťaže chce udržať svoje A-mužstvo v CL. Tím trénera Jozefa Vukušiča absolvoval zimnú prípravu v domácich podmienkach, Nitrania odohrali 12 stretnutí s pozitívnou bilanciou: 7 víťazstiev, 2 remízy a 3 prehry.

"Vďaka viacerým víťazstvám chlapci získali potrebné sebavedomie. Klub má skvelé podmienky na prípravu, jediným negatívom bol fakt, že sme boli na umelej tráve o dva týždne dlhšie než ostatné mužstvá. Na zraneniach hráčov sa to však neprejavilo," povedal kormidelník FC Nitra Jozef Vukušič. Štyridsaťosemročného kouča teší skutočnosť, že na každý post získal aspoň jedného skúseného hráča. "Každý z nich je schopný hrať pod tlakom, a to budeme v tejto náročnej jari potrebovať. Prišla k nám aj skupina mladých talentovaných futbalistov a verím, že aj tí prispejú k dosiahnutiu nášho cieľa, ktorým je záchrana v najvyššej súťaži," uviedol Vukušič.

Káder trénera, ktorý má aj dvojročné skúsenosti s africkým futbalom, posilnili Róbert Cicman z pražskej Slavie, Martin Jackuliak prišiel na hosťovanie zo Slovana Bratislava tak isto ako Boris Turčák. K futbalu sa po dlhšej pauze vrátil aj odchovanec mužstva spod Zobora Henrich Benčík a Vukušič dá šancu aj Kamerunčanovi Gaelovi Tawambovi Kanovi a Srbovi Milošovi Obradovičovi. "Okrem Jána Harbuľáka a Lukáša Hrošša sú všetci hráči zdravotne v poriadku a budú pripravení na prvé jarné kolo," prezradil Vukušič. Návrat brankára Hrošša je podľa trénera Nitry otázkou niekoľkých týždňov.

"Atmosféra v kabíne je dobrá, na jeseň už nemyslíme. V tíme nastalo mnoho zmien a my chceme vstúpiť do ligy s pokorou," povedal v utorok kapitán nitrianskeho tímu Petr Kaspřák. "V prípravných zápasoch sa u nás utvorila tímová súdržnosť, preto verím, že je všetko na dobrej ceste," dodal 29-ročný obranca.

Nitrania budú na štadióne hostiť základnú skupinu majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov (finálový turnaj sa uskutoční na Slovensku 5. - 17. mája 2013). "Okrem toho budeme organizovať finále dvoch zaujímavých podujatí - Školského pohára a McDonalds Cup-u," prezradil generálny manažér FC Nitra Jozef Petráni. Ten sa v januári spoločne s Ivanom Ondruškom a Štefanom Štefekom stal členom predstavenstva klubu. "V príprave sme vyskúšali mnohých hráčov. Ideme bojovať o zotrvanie v lige. Som si istý, že naše mužstvo má na to, aby si udržalo príslušnosť k najvyššej súťaži," vyhlásil Petráni a dodal: "Aby sme prilákali divákov späť na štadión, znížili sme vstupné. Na kryté tribúny sa budú vstupenky predávať za štyri a na ostatné miesta za dve eurá. Ženy budú mať vstup zdarma."

Nitrania prestavujú VIP priestory na hlavnej tribúne. Stavebné práce sa prerušia pred prvým jarným domácim stretnutím so Slovanom Bratislava, ktoré sa uskutoční 10. marca. Generálneho manažéra klubu teší skutočnosť, že pod Zoborom opäť ožíva projekt fanklubu, ktorému chce FC podať pomocnú ruku nielen pri organizovaní výjazdov na zápasy na ihriskách súperov.

FC Nitra bude na jar disponovať s rozpočtom približne 600-tisíc eur. "Neradi by sme riešili finančné problémy na úkor kvality hráčov a ich zmlúv. Väčšinu futbalistov, ktorí nás posilnili, sme získali výhodne, ale mnohí majú solventné zmluvné podmienky," dodal Petráni. Vedenie klubu spod Zobora sa snaží dohodnúť na ďalšej forme spolupráce so stredopoliarom Ľubošom Kolárom. Dvadsaťtriročný záložník sa nevošiel do kádra trénera Vukušiča a FC mu podľa Petrániho ponúkol možnosť odísť na hosťovanie do jedného z druholigových tímov. Odchovanec nitrianskeho futbalu si vzal čas na rozmyslenie, s klubom má zmluvu platnú do konca aktuálnej sezóny.

Odišli: Andrej Ivančík (hosťovanie v Šali), Seydouba Soumah (Slovan Bratislava), Igor Kotora (FC Nitra "B"), Matúš Paukner (Partizán Bardejov), Arnold Šimonek (Vysočina Jihlava/ČR), Matúš Mikuš (Admira Wacker Mödling/Rak.) a Karel Kroupa ml. (ukončenie zmluvy).

Káder FC Nitra pre jarnú časť sezóny

BRANKÁRI: Martin Chudý, Matej Kopecký, Lukáš Hroššo, Richard Stránsky
OBRANCOVIA: Marián Kolmokov, Miloš Obradovič, Martin Boszorád, Ján Harbuľák, Peter Struhár, Róbert Cicman, Peter Mičic, Petr Kaspřák
STREDOPOLIARI: Martin Jackuliak, Filip Moravčík, Vratislav Gajdoš, Miloš Šimončič, Tawamba Kana Leandre Gael, Boris Turčák, Matej Král, Šimon Šmehýl
ÚTOČNÍCI: Denis Čery, Cleber Silva Nascimento, Henrich Benčík

Realizačný tím
Hlavný tréner: Jozef Vukušič
asistent trénera: Jozef Pavlík
tréner brankárov: Igor Meszároš
lekár: Ivan Štefanov
masér: Štefan Balla
technický vedúci mužstva: Igor Demo