Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 15, 2013

CL - Piroska: "V takejto atmosfére sa nedá hrať zlý futbal"

SENICA (SFZ) - Juraj Piroska: "Stále budem tvrdiť, že futbal robia najmä diváci".

 
 
 
 
Sprava: Juraj Piroska z FK Senica a Erik Sabo z FC Spartak Trnava v zápase 1. kola futbalovej Corgoň ligy medzi  FK Senica - FC Spartak Trnava. Senica, 13. júl 2013.

Nové tváre na oboch stranách, skvelá divácka kulisa a dramatický zápas do posledných sekúnd. To všetko priniesol sobotnňajší zápas Corgoň ligy medzi mužstvami FK Senica a Spartakom Trnava. Mužstvá začali opatrne, gólové šance prišli až v samom závere polčasu. Najprv Mikovič nepremenil tutovku, keď zblízka napálil loptu do skvelého gólmana domácich Šullu. Nedáš - dostaneš. Domáci sa ujali z protiútoku vedenia. "Videl som Lamine Diarrasoubu na ľavej strane, zakričal som si a dostal som ideálnu prihrávku do behu. Obranca Trnavy išiel do sklzu, zasekol som ho a vybiehajúcemu brankárovi som mieril medzi nohy. Našťastie to vyšlo," opisoval gólový moment štastný strelec Juraj Piroska a dodal: "Dôležitý bol najmä zákrok Michala Šullu pred akciou. Dostal šancu v bráne a podržal nás."

Gól Senice padol do brány na strane so sektorom pre hostí. Piroska tak oslavoval pred vyhecovanými fanúšikmi Trnavy a trošku im zabrnkal na nervy. "Už dlho platí, že sa s fanúšikmi Trnavy nemusím. Na druhej strane, sú to jednoznačne najlepší fans v lige, čo potvrdzujú každý zápas. Bez nich by Spartak minulú sezónu nezvládol a čakal by ich o pár dní štart v druhej lige. Hecovačky predsa patria k futbalu. Niečo si vypočujem ja, niečo si všimnú oni. Sme si fifty-fifty," povedal smerom k trnavskému kotlu Piroska.

Nielen hostia z Trnavy prispeli k skvelej kulise. Keď hlásateľ ohlásil 4.500 divákov, ozval sa mohutný potlesk z tribún útulného štadióna. Na Záhorí bol "plný dom" a prvýkrát v histórii senického futbalu mohol hlásateľ pridať za cifrou o počte divákov oznam "vypredané". "V takejto kulise sa nedá hrať zlý futbal. Stále budem tvrdiť, že futbal robia najmä diváci. Ak by neprišli, novinári by písali o priemernom zápase. Patrí im vďaka," pochvaľoval si 26-ročný stredopoliar domácich.

Po úspešnom vstupe do najvyššej domácej súťaže čaká Senicu vo štvrtok zápas 2. predkola Európskej ligy proti Buducnosti Podgorica. "Čakali sme doma maďarský Videoton Székesfehérvár, no všetko je inak, cestujeme do Čiernej Hory. Taký je futbal. V našom tíme máme veľa nových hráčov, niektorí prišli do Senice len pred týždňom. Potrebujeme sa ešte zohrať, čaká nás určite ťažký zápas, pokúsime sa uhrať vonku čo najlepší výsledok," povedal na záver spokojný Juraj Piroska.