Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 21, 2013

CL: Šulek rozhodol výstavným gólom o výhre Myjavy v Nitre

NITRA (SFZ) - Peter Šulek: "Nedal som doteraz veľa gólov, tento bol určite najkrajší"

 
 
 
 
Peter Šulek (vľavo) a Peter Sládek (vpravo) z Spartak Myjava počas 2. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - Spartak Myjava . Nitra, 20. júl 2013.

Myjava vstúpila do sezóny pred týždňom na domácom štadióne nečakanou prehrou s Banskou Bystricou 0:4. Rovnakým pomerom prehrala Nitra v úvodnom kole v Trenčíne a tak včera pred vzájomným súbojom vstupovali oba porazené tímy do zápasu s rovnakým cieľom cieľom – napraviť si reputáciu a pripísať si prvé body. Domácim hralo do karát skoré vylúčenie Vladimíra Kukoľa už v 23. minúte zápasu, napokon sa však zaslúžene tešili z víťazstva zverenci Ladislava Hudeca. Na začiatku druhého polčasu trafil exportnou strelou šibenicu Chudého brány Peter Šulek a Myjava si odviezla z Nitry tri body.

„Po zaváhaní s Banskou Bystricou sme si povedali, že chceme podať zodpovedný, kolektívny výkon. Prišli sme do Nitry zamakať a nechceli sme odísť naprázdno. Dali sme gól, ale mali sme ešte niekoľko ďalších gólových príležitostí, pokojne sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. Nevadí, s tromi bodmi sme spokojní,“ povedal po zápase strelec Peter Šulek.

Jeho gól bol naozaj výstavný. V 51. minúte rozohrával Tomáš Bruško rohový kop, lopta sa vznášala vysokým oblúkom na zadnú tyč a Šulek ju trafil z voleja do vzdialenejšej šibenice bezmocného brankára domácich. „Išlo o nacvičený signál, štandardky máme natrénované. Tomáš trošku rohový kop pretiahol, ale o to krajšie som to trafil.“ Podarilo sa mu niekedy na tréningu trafiť rovnako dobre, alebo lepšie? „Včera som na tréningu skúsil dva voleje, v obidvoch prípadoch som loptu poslal do reštaurácie za bránou, chalani sa mi smiali. Dnes to chválabohu vyšlo. Nedal som doteraz veľa gólov, tento bol určite najkrajší,“ opísal rozhodujúci moment zápasu Peter Šulek.

Myjave sa darilo aj v minuom ročníku na ihriskách súperov, v novembri minulého roka zvíťazila v Nitre 2:0. „Čo bolo v minulej sezóne nie je podstatné, na to sa už nepozeráme. Táto sezóna bude náročnejšia, budeme sa snažiť doma či vonku zbierať bodík po bodíku. Tri body z Nitry sú cenné, tešíme sa.“

Takmer tri štvrtiny zápasu hrala Myjava oslabená o vylúčeného Kukoľa, napriek tomu na ihrisku dominovala. Zdá sa, že slovenským klubom hra v oslabení vyhovuje. Slovan Bratislava otočil zápas proti Ludogorcu Razgrad, Trenčania ustáli takmer celozápasovú hru o muža menej proti Göteborgu, v Nitre dominovala a uspela Myjava. „Presne túto myšlienku nám prízvukoval tréner cez polčas. Ak Trenčín dokázal uhrať remízu a vydržal 80 minút v oslabení proti Göteborgu, tak my sme verili, že môžeme uspieť v Nitre. Myslím, že v oslabení sme hrali dokonca lepšie. Neviem si vysvetliť čím sa tak stalo, neurobili sme však žiadnu vážnu chybu v defenzíve a jeden gól nám tam padol... Cestujeme domov spokojní.“

Myjava si tak napravila renomé po prehre v úvodnom kole, o týždeň ju čaká na domácom štadióne Spartak Trnava. „Do zápasu pôjdeme skromne, musíme podať kolektívny výkon. Máme týždeň na prípravu, čaká nás iná Trnava ako v minulej sezóne. Pokúsime sa vyhrať a výkonom sa ospravedlniť fanúšikom za minulotýždňovú prehru s Banskou Bystricou,“ dodal na záver strelec víťazného gólu Peter Šulek.