Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 26, 2013

CL: V Banskej Bystrici veria v záchranu, trúfajú si na silných súperov

BANSKÁ BYSTRICA (SITA/fkdukla.sk) - Z tlačovej besedy tímu FK Dukla Banská Bystrica pred jarnou časťou najvyššej ligovej súťaže

 
 
 
 
Generálny riaditeľ Tomáš Geist, hlavný tréner Norbert Hrnčár a športový riaditeľ na tlačovej konferencii klubu FK Dukla Banská Bystrica pred jarnou časťou Corgoň ligy 2012/2013. Banská Bystrica, 26. február 2013.

Futbalisti Dukly Banská Bystrica vstupujú do jarnej časti Corgoň ligy 2012/2013 s odhodlaním udržať najvyššiu súťaž pod Urpínom. Počas zimy došlo v mužstve k výraznejším zmenám. Z kádra odišli Radovan Augustín, Milan Ferenčík a Viktor Sachňuk (ukončili hosťovanie) a prišli Jozef Adámik (prestup z Tatrana Prešov), Michal Peňaška (hosťovanie zo Slovana Bratislava), Pavel Vrána (prestup z MFK Karviná) a Dionatan Teixeira (prestup z Brazílie). "Verím, že noví hráči nám mužstvo skvalitnia a zvýšia v ňom aj konkurenciu. Vrána určite patrí do základnej zostavy. Okrem Adámika sa v obrane dobre ukazuje aj Dionatan Teixeira, ktorý vie po slovensky, nemá rečovú bariéru. V zimnej príprave sme absolvovali všetko čo bolo v pláne. Vyhýbali sa nám zdravotné problémy a zvládli sme aj náročné zápasy s kvalitnými mužstvami. Verím, že jar bude úspešná a posunieme sa v tabuľke vyššie," uviedol na utorňajšej tlačovej konferencii tréner Banskobystričanov Norbert Hrnčár. FK Dukla je po jeseni na desiatom mieste v tabuľke Corgoň ligy s rovnakým bodovým ziskom ako deviata Myjava a pred jedenástou Trnavou má jednobodový náskok.

Futbalistov zo Štiavničiek tešia hlavne cenné remízy s mužstvami z najvyššej českej súťaže - Spartou Praha, Bohemians 1905 Praha a Baníkom Ostrava. Najviac sa darilo útočníkovi Marekovi Šovčíkovi, ktorý strelil v príprave štyri góly. "Budem rád, keď tento mladý odchovanec Dukly bude pokračovať v streleckej potencii. Verím, že mu to bude strieľať aj v ligovej súťaži," dodal Hrnčár.

FK Dukla aj naďalej počíta so službami Martina Poljovku, ktorý v pozícii športového riaditeľa klubu zasiahne aj do zápasov v jarnej časti ako kapitán mužstva. "Drvivú väčšinu času som odtrénoval spolu s mužstvom a som spokojný, teda pripravený hrať. Zdravotné problémy sa mi vyhli, takže nevidím problém v tom, aby som tímu pomohol. Nebudeme alibisti, vieme že sme namočení do bojov o záchranu, ale urobili sme v príprave maximum, aby sme sa záchranárskym prácam na jar čo najskôr vyhli. Verím, že Dukla nevypadne z Corgoň ligy a čím skôr sa dostane do pokojných vôd tabuľky. Musíme bodovať aj so silnejšími súpermi. Verím, že budeme úspešnejší," vyjadril sa rekordér v počte štartov v najvyššej slovenskej súťaži 38-ročný Martin Poljovka.

Banskobystričania môžu v jarnej časti počítať aj s talentovaným obrancom Norbertom Gyömbérom, ktorý síce prestúpil do talianskej Catanie, ale sezónu dokončí v Dukle a na Apeninský polostrov pôjde až v lete. "Sme radi, že sa nám podaril jeho transfer do talianskej Serie A, a to priamo z Dukly. Navyše sme vyjednali aj podmienku, aby štartoval za Banskú Bystricu v jarnej časti Corgoň ligy. Či sa s tým Norbert Gyömbér vyrovná, ukáže až čas, ale všetci veríme, že nám pomôže, pretože iba kvalitnými výkonmi u nás na jar sa môže etablovať potom aj v talianskej Catanii," uviedol na margo transferu generálny riaditeľ FK Dukla Tomáš Geist.

Príchody: Jozef Adámik (prestup 1. FC Tatran Prešov), Michal Peňaška (hosťovanie ŠK Slovan), Dionatan Teixeira (prestup Brazília), Pavel Vrána (prestup MFK Karviná)
Odchody: Radovan Augustín (ukončenie hosťovania), Milan Ferenčík (ukončenie hosťovania), Viktor Sakhniuk (ukončenie hosťovania)

Káder  FK Dukla Banská Bystrica pre jarnú časť Corgoň ligy 2012/2013

BRANKÁRI: Tomáš Belic (internacionál, hráč 1. ligy ČR, SR a Grécka), Peter Boroš  (bývalý reprezentant U21), Viktor Budinský (reprezentant U19)
OBRANCOVIA: Jozef Adámik, Norbert Gyömbér (reprezentant U21), Matej Podstavek, Martin Poljovka (rekordér v počte štartov Corgoň ligy), Saša Savič, Dionatan Teixeira, Matúš Turňa, Patrik Vajda (bývalý reprezentant U21)
STREDOPOLIARI: Jakub Brašeň (bývalý reprezentant U21), Michal Faško (reprezentant U18), Marek Hlinka (bývalý reprezentant U21), Tomáš Hučko (širší káder SR A), Martin Chrien (reprezentant U18), Branislav Ľupták (bývalý reprezentant U21), Michal Pančík (bývalý reprezentant U21), Jakub Považanec (bývalý reprezentant U21), Jozef Rejdovian (bývalý reprezentant U21)
ÚTOČNÍCI: Lukáš Laksík (bývalý reprezentant U21), Michal Peňaška, Fabián Slančík (bývalý reprezentant U21), Marek Šovčík, Pavel Vrána

Realizačný tím
Hlavný tréner: Norbert Hrnčár
Asistenti: Richard Höger, Roland Praj
Vedúci mužstva: František Kunzo
Kondičný tréner: Michal Lacena
Lekári: MUDr. Maroš Lukáč, MUDr. Peter Straňák, MUDr. Michal Valent
Masér: Jozef Michálik
Fyzioterapeut: Pavel Purdek