Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

February 26, 2013

CL: ViOn chce v prvom rade zabávať fanúšikov

ZLATÉ MORAVCE (SITA) - Z tlačovej besedy tímu FC ViOn Zlaté Moravce pred jarnou časťou najvyššej ligovej súťaže

 
 
 
 

Ako prvý absolvoval tlačovú konferenciu pred začiatkom jarnej časti futbalovej sezóny zo slovenských klubov FC ViOn Zlaté Moravce. Po jesennej časti druhé mužstvo corgoňligového pelotónu si za cieľ v jarnej časti stanovilo hrať atraktívny futbal, ktorým by zabávalo svojich fanúšikov.

Zlatomoravčania sa pripravovali na jarnú časť sezóny výlučne v domácich podmienkach. Počas prípravy odohral ViOn desať stretnutí s bilanciou 5 - 2 - 3 a skóre 26:18, jeho najlepším strelcom bol autor siedmich gólov Ľubomír Bernáth. "V náročnej ekonomickej situácii fungujeme ako klub ďalej. Naším cieľom je zviditeľňovať región prostredníctvom futbalu. V jarnej časti chceme pokračovať v dobrom a poctivom futbale, ktorým sme na jeseň očarili Slovensko. V máji sa na našom štadióne odohrajú tri stretnutia majstrovstiev Európy hráčov do 17 rokov, chcel by som aj touto cestou pozvať priaznivcov futbalu na tento šampionát," povedal na stretnutí so zástupcami médií spolumajiteľ klubu Martin Ondrejka.

FC ViOn v zime posilnili mládežnícki reprezentanti Karol Mészáros (Slovan Bratislava) a Milan Škriniar (MŠK Žilina). Obaja budú v Zlatých Moravciach na hosťovaní do konca tejto sezóny. Káder opustili stopér Milan Bortel (Slavia Praha/ČR), Michal Škvarka (MŠK Žilina) a Milan Pavlovič (Piešťany). "Zimná príprava prebehla podľa plánu. Záver nám pokazilo počasie, keď sme nemohli odohrať posledné prípravné stretnutia s MTK Budapešť a Dozsa Újpest. Odohrali sme veľmi kvalitné zápasy v Salzburgu, kde boli prekvapení, aký dobrý futbal hráme. My vo ViOn-e sme jedna veľká rodina. V jarnej časti chceme obhájiť druhé miesto v tabuľke, uvidíme, ako to nakoniec dopadne. Futbal hráme pre ľudí, apelujem na našich fanúšikov, aby nás podporili vo všetkých dueloch. Bol by som veľmi rád, keby na naše stretnutia chodilo aspoň 2000 - 2500 divákov. Chcem dať klobúk dole pred mojimi chlapcami, ktorí ako profesionáli odvádzajú stopercentnú prácu. Mužstvo má zlatomoravské jadro, odchody hráčov sú prirodzené a nás len teší, že o našich hráčov je záujem. Je to naša cesta," zdupľoval tréner Juraj Jarábek.

Za kabínu predstúpil pred zástupcov médií kapitán mužstva Pavol Majerník: "Veľmi sa tešíme na prvý 'majstrák'. Príprava bola dlhá a náročná, ale bez toho to nejde. Dúfam, že sa nebude opakovať situácia z minulej jari, do ktorej sme nevstúpili šťastne a potom sa to s nami viezlo celý zvyšok sezóny."


FC ViOn Zlaté Moravce má v tabuľke Corgoň ligy šesťbodové manko na vedúci Slovan Bratislava.

Káder FC ViOn Zlaté Moravce pre jarnú časť sezóny 2012/2013

BRANKÁRI: Martin Kuciak, Patrik Brezina,
OBRANCOVIA: Patrik Pavlenda, Pavol Majerník, Martin Chren, Peter Farkaš, Michal Pintér
STREDOPOLIARI: Peter Orávik, Michal Obročnik, Lukáš Kováč, Martin Ondrejka, Luis Fernando Furtado de Oliveira Bolinha, Lukáš Janič, Adrián Candrák, Milan Škriniar
ÚTOČNÍCI: Andrej Hodek, Ľubomír Bernáth, Karol Mészáros, Lukáš Mihálik

Odchody: Milan Bortel (Slavia Praha/ČR), Michal Škavrka (MŠK Žilina), Milan Pavlovič (Piešťany)
Príchody: Milan Škriniar (MŠK Žilina), Karol Mészáros (Slovan Bratislava)

Realizačný tím
Hlavný tréner: Juraj Jarábek
Asistent trénera: Milan Ivanka
Vedúci mužstva: Vladimír Červený
Lekár: MUDr. Jozef Mada
Masér: František Ondrejka