Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 8, 2011

Corgoň liga a II. liga sa bude hrať s loptami Adidas

SENEC (SITA) - Na tlačovej konferencii Únie ligových klubov pred začiatkom novej sezóny predstavili aj novú oficiálneho dodávateľa lôpt pre dve najvyššie súťaže

 
 
 
 
Sprava: Prezident Únie ligových klubov Dušan Tittel a manažér UFA Sports Arndt Jaworski počas TB pred začiatkom futbalovej sezóny 2011/2012. Senec, 8. júl 2011.

Adidas oficiálnym dodávateľom lôpt

Pred blížiacou sa novou sezónou najvyššej slovenskej futbalovej súťaže 2011/2012 prišlo k dohode o spolupráci medzi Úniou ligových klubov (ÚLK) a svetovou športovou značkou Adidas, zastúpenou spoločnosťou adidas Slovakia. Kontrakt bol uzatvorený na obdobie troch rokov a znamená, že Adidas bude oficiálnym dodávateľom futbalových lôpt pre dve najvyššie slovenské futbalové súťaže - Corgoň ligu a II. ligu. Uzatvorenie spolupráce medzi spomenutými subjektmi sprostredkovala medzinárodná marketingová agentúra UFA Sports Slovakia.

Prezident Únie ligových klubov Dušan Tittel v tejto súvislosti v piatok popoludní po tlačovej besede v Senci pre agentúru SITA povedal: "Som rád, že rokovania s Adidasom sme dotiahli do úspešného konca. Myslím si, že ide o svetovú špičku v športovom výstroji. Sám som dlhé roky hrával v kopačkách tejto značky a strelil s nimi veľké množstvo gólov. Aj preto ma teší, že práve Adidas sa stane partnerom našej futbalovej ligy a na všetkých štadiónoch Corgoň ligy a II. ligy sa bude hrať s loptami tejto značky."

Podľa slov šéfa riadiaceho orgánu dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží a bývalého úspešného reprezentanta ide každopádne o veľký prínos. "Minulý ročník sme napríklad nemali partnera pre lopty. Teraz ho máme pre prvú i druhú najvyššiu súťaž. Pozitívum vidím aj v tom zmysle, že o slovenský futbal je interes aj zo strany športových firiem," doplnil Dušan Tittel.

Marketingový manažér spoločnosti adidas Slovakia Ladislav Šiška na tlačovej besede skonštatoval: "Sme hrdí, že práve líder na globálnom futbalovom trhu Adidas sa stal od 1. júla 2011 marketingovým partnerom Únie ligových klubov a oficiálnym dodávateľom futbalových lôpt pre dve najvyššie slovenské futbalové súťaže. Verím, že s týmito loptami padne do corgoňligových a druholigových sietí veľa pekných gólov."

Svoje vyjadrenie na túto tému prezentoval aj výkonný riaditeľ UFA Sports Slovakia, marketingového partnera ÚLK, Arndt Jaworski: "Okrem prestížnych medzinárodných podujatí a súťaží ako sú majstrovstvá sveta, majstrovstvá Európy, Liga majstrov či nemecká bundesliga sa stane lopta adidas aj oficiálnou loptou slovenskej Corgoň ligy a II. ligy."

V súčasnosti predstavuje futbalová lopta adidas Speedcell top produkt, a to najmä z hľadiska použitých technológií, ktoré jej zabezpečujú mimoriadne kvalitné odrazové vlastnosti a vysokú akceleráciu. Pri testoch tieto vlastnosti ocenila aj Medzinárodná futbalová federácia FIFA. Lopta sa vyrába bezšvovou technológiou Thermal Bonded. Má vysoko stabilný tvar a je vodeodolná. "Keďže na budúci rok príde na trh nová lopta značky adidas, určená pre majstrovstvá Európy v Poľsku a na Ukrajine, budeme aj my kopírovať vývoj a začneme počas jarnej sezóny dodávať nové lopty aj pre slovenské futbalové súťaže. Nový produkt posunie technologickú hranicu opäť o čosi vyššie, viac však prezradíme až na jar 2012," doplnil v tlačovej správe country manažér spoločnosti adidas Slovakia Zsolt Lengyel.

Cieľom ÚLK je prilákať viac divákov a vyhnať nespratníkov

Už o týždeň v piatok 15. júla sa zápasom, v ktorom úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava privíta nováčika a staronového účastníka najvyššej domácej súťaže AS Trenčín, začne nový ročník Corgoň ligy 2011/2012. Dušan Tittel k tomu poznamenal: "Predovšetkým očakávam, že mužstvá, ktoré účinkujú v Corgoň lige, budú predvádzať dobré výkony. Tým by samozrejme prilákali do hľadísk väčší počet fanúšikov ako v minulej sezóne, čo je aj naším cieľom."

Podľa jeho slov je futbal stále najpopulárnejším športom na Slovensku. Svedčia o tom aj závery z prieskumu, ktorý pripravila medzinárodná marketingová agentúra UFA Sports Slovakia v spolupráci s agentúrou GfK. Témou bol súčasný stav očakávania v súvislosti s Corgoň ligou. "Cieľom prieskumu bolo vypracovať informačný sumár ako reálne východisko pre zlepšovanie úrovne našej najlepšej futbalovej ligy, ako aj jej atraktivity pre existujúcich aj potenciálnych fanúšikov," vysvetlil na piatkovej popoludňajšej tlačovej besede v Senci výkonný riaditeľ UFA Sports Slovakia Arndt Jaworski. Jeho slová doplnil Dušan Tittel: "Spomenutý prieskum ukázal, že až 40 percent populácie Slovenska má záujem o futbal a pravidelne ho sleduje. Táto skutočnosť je veľmi dobrá. Sme veľmi radi, že futbal si dlhodobo drží popredné postavenie z pohľadu záujmu fanúšikov o jednotlivé športy na Slovensku. Naším cieľom je udržať si súčasných verných fanúšikov. Zároveň však chceme našu najvyššiu súťaž zatraktívniť smerom k ľuďom, ktorí majú k futbalu pozitívny vzťah, ale na slovenský futbal zanevreli z rôznych dôvodov. Verím, že projekt nám pomôže odstrániť mnohé z týchto bariér."

Zo záverov prieskumu vyplýva, že o futbal sa aspoň čiastočne zaujíma nadpolovičná väčšina obyvateľov Slovenska, čo predstavuje až 2,4 milióna potenciálnych fanúšikov. Samotnú Corgoň ligu z času na čas sleduje na Slovensku spomenutých 40 % ľudí, teda približne 1,8 milióna obyvateľov SR. Aspoň raz za mesiac si najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž nenechá ujsť 23 % obyvateľov, čo predstavuje viac ako 1 milión obyvateľov. Fanúšikovia Corgoň ligy sú podľa záverov prieskumu v drvivej väčšine muži, kde mierne prevažujú ľudia mladšieho veku s dobrým vzťahom k moderným technológiám (využívanie internetu, sociálnych sietí a pod.). Zápasy priamo na štadiónoch sledujú prevažne fanúšikovia z väčších miest, kde je samotná Corgoň liga dostupná. Určujúcim faktorom, vplývajúcim na návštevnosť štadiónov v rámci Corgoň ligy, je predovšetkým dostupnosť zápasov a následne obľúbenosť klubu.

Na druhej strane, predstavitelia Únie ligových klubov vedia pred blížiacim sa začiatkom nového ročníka Corgoň ligy 2011/2012 aj o mínusoch - krátkodobých i dlhodobých. V tejto súvislosti Dušan Tittel poznamenal: "Nechceme si zakrývať oči pred nedostatkami, ktoré sa v Corgoň lige vyskytujú. Aj prieskum ukázal negatíva, ktoré ľudia vnímajú v spojení s futbalom. Chceme preto nájsť spôsob, ako tieto zápory a nedostatky minimalizovať, alebo ich riešiť. Dôležité bude presvedčiť ľudí, že futbal je krásna hra a zaslúži si, aby chodili na futbalové zápasy."

Jedným z tradičných nešvárov sú výtržnosti "tiežfanúšikov", ktorí neprídu na štadióny sledovať futbal, ale venujú sa inej činnosti. "V spolupráci s ministerstvom vnútra a policajným zborom, zástupcami Únie ligových klubov a Slovenského futbalového zväzu bola vytvorená komisia, ktorá pripravuje v tomto smere legislatívny zámer. Jeho základom bude vyhnať zo štadiónov tých ľudí, ktorí futbalu ubližujú. Práve naopak, našou ambíciou je vytvoriť prostredie, kde môžu prísť či už rodiny s deťmi alebo mladí ľudia, ktorí majú chuť povzbudiť svoje mužstvo. Jednoducho tí, ktorí chcú vidieť futbal a samozrejme dobrý futbal. Nastal správny čas, aby sme v tomto obrazne povedané pritvrdili a ľudí, ktorí tam nepatria, na štadióny jednoducho nepustili," dodal D. Tittel.

ÚLK potvrdila súpisky všetkým účastníkom Corgoň ligy

Členovia Únie ligových klubov (ÚLK), riadiaceho orgánu dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží, schválili v piatok 8. júla v popoludňajších hodinách súpisky pre novú sezónu všetkým dvanástim účastníkom Corgoň ligy 2011/2012.

"Som rád, že nevznikol žiadny vážnejší problém. Všetky tímy pristúpili zodpovedne k plneniu svojich povinností a splnili požadované kritériá Únie ligových klubov, trénersko-metodickej, matričnej či zdravotnej komisie," povedal riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu Dušan Huňady a ďalej poznamenal: "Po športovo-technickej stránke je najvyššia slovenská futbalová súťaž pripravená a môže sa začať v stanovenom termíne."

Jesenná časť Corgoň ligy 2011/2012 otvorí svoje brány v piatok 15. júla o 20.00 h duelom, v ktorom úradujúci majster ŠK Slovan Bratislava privíta na Pasienkoch nováčika a staronového účastníka najvyššej domácej súťaže AS Trenčín. Tri duely Dukla Banská Bystrica - FC Nitra (17.30), FK Senica - 1. FC Tatran Prešov a FC ViOn Zlaté Moravce - MFK Ružomberok (oba o 19.30 h) sú na programe o deň neskôr, v nedeľu 1. kolo nového ročníka CL uzavrú stretnutia MŠK Žilina - MFK Košice a FC Spartak Trnava - FK DAC 1904 Dunajská Streda (oba 19.30 h). Záverečné jesenné 18. kolo Corgoň ligy bude v sobotu 26. novembra 2011.

Pokiaľ ide o druhú najvyššiu slovenskú futbalovú súťaž, ouvertúra jej nového ročníka 2011/2012 bude v sobotu 23. júla, t. j. o týždeň neskôr ako štartuje Corgoň liga. "Potvrdzovanie súpisiek tímom z II. ligy bude v bratislavskom sídle ÚLK v utorok 19. júla," dodal D. Huňady.