Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 23, 2011

Do klubu FK Dukla Banská Bystrica vstúpili noví akcionári

BANSKÁ BYSTRICA (SITA/fkdukla.sk) - Prezident SFZ Ján Kováčik už nie je jediným akcionárom futbalového corgoňligového klubu pod Urpínom

 
 
 
 

Futbalový klub Dukla Banská Bystrica bude mať od soboty nových akcionárov. Valné zhromaždenie rozhodlo o zmenách v spoločnosti a o odpredaji akcií futbalového klubu Dukla a.s. Novými akcionármi sa stali spoločnosť Optifin Invest s.r.o., ktorá vlastní 33,32 percenta, druhým je E.X.A.T.A. - group (33,34%). Tretím je súčasný prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik (33,34%), ktorý ako jediný akcionár klubu pri výkone pôsobnosti valného zhromaždenia spoločnosti FK Dukla a.s. rozhodol aj o novom zložení orgánov. Novým prezidentom futbalového klubu a zároveň predsedom predstavenstva sa stal Michal Lazar, zastupujúci spoločnosť Optifin Invest. Podpredsedom predstavenstva a súčasne viceprezidentom klubu sa stal Radovan Horecký, zastupujúci spoločnosť E.X.A.T.A. - group. Jána Kováčika bude zastupovať v predstavenstve ako člen Ľubomír Messinger. V novom zložení bude vo futbalovom klube pôsobiť aj dozorná rada, jej členovia sú: Jozef Kováčik (nominant Jána Kováčika), Alexander Beljajev (Optifin Invest), Róbert Spišák (E.X.A.T.A. - group) a Peter Gogola (primátor mesta B. Bystrica).

"Noví akcionári a nové zloženie považujem za vyvrcholenie niekoľkoročnej činnosti. Som rád, keď sa mi podarilo doniesť do klubu sponzorov. Rozpočet na sezónu sa nemení ak dôjde k zmene, tak iba po jesennej časti. Od zmien si sľubujem dlhodobú stabilitu, pretože subjekty sú dostatočne silné," uviedol na krátkom brífingu v Banskej Bystrici akcionár klubu a zároveň prezident SFZ Ján Kováčik.

Doterajší prezident FK Dukla Tomáš Geist bude pôsobiť ako riaditeľ klubu.