Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 5, 2013

Ďubek, Slovák, Lobotka a Depetris najlepší v uplynulom ročníku Corgoň ligy

SENEC (SITA) - V hoteli Senec uzavreli uplynulý a otvorili nový ročník najvyššej ligovej súťaže

 
 
 
 
Tomáš Ďubek (MFK Ružomberok) najlepší hráč a člen najjlepšej jednástky počas slávnostného vyhlásenia najlepších futbalistov za uplynulú sezónu najvyššej slovenskej futbalovej súťaže Corgoň liga Gala 2013. Senec, 5. júl 2013.

Dvadsaťšesťročný futbalista MFK Ružomberok Tomáš Ďubek sa stal najlepším hráčom Corgoň ligy v sezóne 2012/2013. Za najlepšieho trénera na piatkovom slávnostnom galavečere v Senci vyhlásili kouča majstrovského ŠK Slovan Bratislava Samuela Slováka. Objavom minulého ročníka bol talentovaný 18-ročný mládežnícky reprezentant a stredopoliar AS Trenčín Stanislav Lobotka. Najlepším strelcom bol David Depetris, ktorý po jesennej časti prestúpil z Trenčína do tureckého Rizesporu.

V Jedenástke ostatnej corgoňligovej sezóny má najväčšie - až šesťnásobné zastúpenie - úradujúci majster a víťaz Slovnaft Cupu (národného pohára) ŠK Slovan Bratislava. Jedného futbalistu "dodalo" ďalších päť klubov - MŠK Žilina, Dukla Banská Bystrica, FK Senica, MFK Ružomberok a FC ViOn Zlaté Moravce. Najlepšiu jedenástku Corgoň ligy 2012/2013 tvoria títo hráči: Matúš Putnocký (ŠK Slovan Bratislava, 8 hlasov) - Mamadou Bagayoko (ŠK Slovan Bratislava, 18), Nicolás Gorosito (ŠK Slovan Bratislava, 19), Jozef Piaček (MŠK Žilina, 11), Tomáš Hučko (Dukla Banská Bystrica, 5) - Igor Žofčák (ŠK Slovan Bratislava, 20), Tomáš Kóňa (FK Senica, 9), Tomáš Ďubek (MFK Ružomberok, 15), Marko Milinkovič (ŠK Slovan Bratislava, 19) - Lester Peltier (ŠK Slovan Bratislava, 9), Andrej Hodek (FC ViOn Zlaté Moravce, 10).

Laureáti v spomenutých anketách vzišli z hlasovania 21 futbalových odborníkov - 12 hlavných trénerov corgoňligových klubov (Samuel Slovák/Slovan Bratislava, Vladimír Koník/Senica, Adrián Guľa/Trenčín, Ladislav Hudec/Myjava, Ján Kozák/MFK Košice, Ladislav Šimčo/Ružomberok, Štefan Tarkovič/Žilina, Juraj Jarábek/Zlaté Moravce, Norbert Hrnčár/Dukla Banská Bystrica, Jozef Vukušič/Nitra, Vladimír Ekhardt/Spartak Trnava, Jozef Bubenko/Tatran Prešov), svoj hral pridali aj prezident Únie ligových klubov (ÚLK) Dušan Tittel, dnes už bývalí reprezentační tréneri Stanislav Griga a Michal Hipp, ďalej technický riaditeľ Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Greguš, kouč slovenskej reprezentácie do 21 rokov Ivan Galád, člen výkonného výboru SFZ Milan Lešický, predseda trénersko-metodickej komisie SFZ Ladislav Borbély, riaditeľ ÚLK pre Corgoň ligu Dušan Huňady a riaditeľ ÚLK pre II. ligu Dušan Keketi.

Najväčšou osobnosťou corgoňligového ročníka sa stal Tomáš Ďubek, ktorý výraznou mierou prispel k solídnemu účinkovaniu a konečnej 6. priečke MFK Ružomberok v uplynulej sezóne. Zvolenský rodák bol ústrednou postavou tímu spod Čebraťa, v minulej sezóne nastrieľal 13 gólov, čo znamenalo druhú priečku medzi corgoňligovými kanoniermi. Svojimi výkonmi, najmä v jarnej časti ročníka 2012/2013, zaujal aj trénerov slovenskej reprezentácie, ktorí mu dali príležitosť v júnovom, napokon nevydarenom, kvalifikačnom dueli na pôde Lichtenštajnska. O Ďubeka sa zaujímalo viacero klubov, napokon sa ľavonohý záložník rozhodol zostať v Ružomberku a s vedením MFK predĺžil zmluvu do leta 2016.

Pre Samuela Slováka bola uplynulá sezóna najúspešnejšia v jeho nedlhej trénerskej kariére. Tridsaťsedemročný bývalý slovenský reprezentant získal v Slovane Bratislava so svojimi zverencami cenné double, teda víťazstvo v lige i národnom pohári - Slovnaft Cupe.

Stanislav Lobotka zaujal svojimi výkonmi v drese AS Trenčín. Talentovaný stredopoliar prispel v Corgoň lige k výbornému 3. miestu tímu spod hradu Matúša Čáka a účasti v Európskej lige UEFA, ktorú si však už nezahrá v trenčianskom drese. Lobotku si totiž vyhliadli v slávnom holandskom klube Ajax Amsterdam, do tímu štvornásobného víťaza Ligy majstrov odišiel na ročné hosťovanie s následnou opciou.

V spomenutej Jedenástke uplynulého ročníka Corgoň ligy figuruje sedem slovenských futbalistov (Putnocký, Piaček, Hučko, Žofčák, Kóňa, Ďubek, Hodek), ale aj kvarteto legionárov: Bagayoko z Pobrežia Slonoviny, Gorosito z Argentíny, Milinkovič zo Srbska a L. Peltier z Trinidadu a Tobaga. Až poltucet hráčov obhájilo postavenie v corgoňligovej jedenástke zo sezóny 2011/2012 - Bagayoko, Piaček, Gorosito, Kóňa, Milinkovič a L. Peltier.

Okrem spomenutých ankiet ocenili na piatkovej slávnosti i kluby za prínos k rozvoju Corgoň ligy (FK Senica, Spartak Myjava) a pri "oživení" Klubu ligových kanonierov na Slovensku certifikátom aj strelcov, ktorí nastrieľali v prvoligových súťažiach minimálne 100 gólov. Novinkou je aj Cena Vladimíra Hriňáka pre arbitrov.