Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 19, 2011

Dušan Tittel novým prezidentom Únie ligových klubov

BRATISLAVA (SITA) – Dušan Tittel: "ÚLK má byť organizácia, ktorá ochraňuje záujmy profesionálneho futbalu."

 
 
 
 
Dušan Tittel. FOTO: ŠTARTFOTO/Ján Súkup

Novým prezidentom Únie ligových klubov (ÚLK) sa stal Dušan Tittel, ktorý vo funkcii nahradil odvolaného Karola Belaníka. Rozhodlo o tom stredajšie hlasovanie Prezídia ÚLK v Bratislave. Agentúre SITA túto skutočnosť potvrdil prezident Slovenského futbalového zväzu (SFZ) Ján Kováčik.

"Osobne som sa zúčastnil na prvej časti stredajšieho rokovania. Za nového prezidenta ÚLK na ňom zvolili Dušana Tittela". Novozvolený najvyšší predstaviteľ ÚLK získal v hlasovaní dôveru zástupcov 18 z 22 klubov, pričom nikto nebol proti.

"Určite mám veľký pocit zodpovednosti voči celému slovenskému futbalu. Môžem však s určitosťou povedať, že kedysi ako aktívny hráč, potom generálny sekretár Slovenského futbalového zväzu, neskôr klubový funkcionár či manažér, tak aj v tejto mojej novej pozícii sa budem snažiť pracovať vždy na sto percent a odovzdávať maximum. Mám už nejaké skúsenosti, ktoré sa budem snažiť využiť. ÚLK zostáva riadiacim orgánom dvoch najvyšších republikových súťaží na Slovensku," povedal Dušan Tittel a pokračoval: "Budem sa zo všetkých síl snažiť posunúť náš futbal ďalej, ten profesionálny má na Slovensku veľkú silu. Kluby sa však musia rešpektovať mimo ihriska, ale aj priamo na trávniku."

Zmena nastala v počte i menoslove členov výkonného výboru Únie ligových klubov (VV ÚLK). "Doterajší deväťčlenný výkonný výbor (6 z Corgoň ligy + 2 z I. ligy + prezident ÚLK, pozn.) bude mať teraz až 17 členov - dvanásť zástupcov bude z jednotlivých klubov Corgoň ligy, štyria z druhej najvyššej súťaže a ja ako prezident ÚLK. Kompletný menoslov bude známy približne o týždeň, pretože trojica tímov z najvyššej súťaže Nitra, Ružomberok a Senica má nahlásiť svojich zástupcov do siedmich dní," skonštatoval ďalej 44-ročný rodák z Oravy D. Tittel, ktorý v súčasnosti pracuje v pozícii generálneho riaditeľa ŠK Slovan Bratislava. V tomto najslávnejšom slovenskom futbalovom klube, v ktorom pôsobil aj ako hráč, však onedlho skončí. "Je to pravda. Na stredajšom rokovaní bola diskusia aj o tom, či má byť prezident ÚLK profesionálnou funkciou alebo ´iba´ čestnou. Kluby napokon súhlasili s tým, že táto pozícia sa bude brať ako profesionálna. Pre mňa to znamená, že v najbližšom období ukončím zmluvný vzťah so Slovanom Bratislava."

Bývalý československý a slovenský reprezentant, trojnásobný najlepší futbalista SR (1995, 1996, 1997), už má svoje predstavy. "Členovia výkonného výboru Únie ligových klubov mi dali určitý čas, aby som predstavil svoje vízie do budúcnosti. Mám pripraviť návrh štruktúry ÚLK, v ktorom bude zahrnuté aj personálne obsadenie. Verím, že do začiatku jarnej časti republikových súťaží bude všetko stopercentne pripravené. Únia ligových klubov má byť organizácia, ktorá ochraňuje záujmy profesionálneho futbalu. ÚLK musí aktívne vstupovať do rozhodovania v dôležitých otázkach futbalu, a to nielen v športových, ale aj v ekonomických, manažérskych, legislatívnych a právnych aspektoch. Všetko musí mať jediný cieľ – posunúť slovenský futbal ďalej," dodal Dušan Tittel.

Karol Belaník na margo rozhodnutia najvyššieho orgánu ÚLK uviedol: "Samozrejme, že som sklamaný. Do funkcie som nastupoval len pred rokom a pol s určitými cieľmi a ambíciami. Za toto krátke obdobie však nebolo možné naplniť ich. Odvolali ma a ja rešpektujem toto rozhodnutie. Dá sa povedať, že ja som s tým už bol zmierený od decembra, ani som opätovne nekandidoval na tento post. Jediným adeptom bol Dušan Tittel, ktorého napokon aj zvolili do funkcie a ja rešpektujem toto rozhodnutie," povedal pre agentúru SITA Karol Belaník. Ten v minulosti pôsobil aj vo funkcii športového manažéra MŠK Žilina. Svoj návrat do klubových štruktúr však zatiaľ nevedel potvrdiť, ani vyvrátiť.

"Isté je len jedno. Stále chcem pracovať vo futbale. Táto robota ma baví, ale zatiaľ neviem povedať, kam budú smerovať moje ďalšie kroky. Ja som mal jasnú ideu o tom, ako pracovať v ÚLK, to je však už minulosť a ja sa musím poobzerať po novom mieste. Vlastne som mal viac ako mesiac na premýšľanie, ale nebudem konkretizovať, či už mám nejaké ponuky, alebo čo konkrétne budem robiť ďalej. Všetko zostáva otvorené," doplnil bývalý prezident ÚLK.

Únia ligových klubov je riadiacim orgánom dvoch najvyšších slovenských futbalových súťaží - Corgoň ligy a I. ligy a založili ju 2. februára 2009.