Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

November 5, 2012

Dva góly Petra Kuračku zariadili víťazstvo Myjavy v Nitre

NITRA (SFZ) - Stredopoliar Peter Kuračka zaznamenal pod Zoborom dva gólové zásahy a podpísal sa pod víťazstvo Spartaka Myjava na ihrisku FC Nitra.

 
 
 
 
Peter Kuračka v novinárskej mixzóne po zápase 15.kola Corgoň ligy FC Nitra - Spartak Myjava (0:2). Nitra, 3. novembra 2012.

Na štadión pod Zoborom zavítala v 15. kole Corgon ligy rozbehnutá Myjava a jej futbalisti ukázali chcenie, umenie a chuť hrať futbal. Výsledkom bolo zaslúžené dvojgólové víťazstvo, pod ktoré sa strelecky podpísal 34-ročný záložník myjavského Spartaka Peter Kuračka. Ten hneď v úvode v 11. a v 14. minúte dvakrát rozvlnil nitriansku sieť. „Pri prvom góle mi ideálne posunul loptu medzi obrancov Peter Sládek. Vnikol som do šestnástky a snažil som sa obstreliť vybiehajúceho brankára Kopeckého. Podarilo sa. Druhý padol po milimetrovom pase od Petra Ďuriša. Bežal som sám na brankára, cítil som však dobiehajúcich obrancov, rozhodol som sa pre strelu po zemi,“ opísal gólové zásahy hrdina zápasu.

Myjavčania vstúpili do zápasu suverénne. Umne zachytávali pokusy Nitranov, dokázali podržať loptu v strede ihriska a vyrážali do rýchlych protiútokov. „Úvod zápasu nám naozaj vyšiel. Nastupovali sme do zápasu s úmyslom vyrovnať sa domácim v dôraze, agresivite. Zápas bol o súbojoch a my sme ich zvládli lepšie ako súper. Odohrali sme jeden z najlepších zápasov v Corgoň lige a odvážame si z Nitry dôležité tri body do tabuľky.“

Pre Petra Kuračku mal zápas zaujímavý náboj. Rodák z Myjavy hral totiž v súčasnom bydlisku. „Pre mňa to bol „domáci“ zápas. S manželkou Radkou sme našli domov v Nitre. Manželka tu študuje a cítime sa v Nitre naozaj dobre. Aj dnes som mal na tribúne podporu rodičov, švagra, manželky. “ Na otázku či nemieni zmeniť klub a obliekať dres Nitry reagoval presvedčivo. „V žiadnom prípade. Na Myjave cítim po nie najvydarenejšom pôsobení v Trnave opäť radosť z futbalu. Vedenie tímu na nás nevyvíjalo tlak ani keď sa nám v úvode súťaže výsledkovo nedarilo, rozhodne sa nechystám nikam prestúpiť,“ dodal Peter Kuračka.

Výsledok zápasu mohol zmeniť pokutový kop nariadený v prospech Nitry v 78. minúte zápasu. K lopte sa postavil najlepší hráč domácich Cleber, ale lopta iba opečiatkovala žrď bránky Myjavy. „Bol to kľúčový moment zápasu. Podržal nás náš brankár Peťo Solnička, keď zabránil po penalte dorážke odrazenej lopty od žrde do opustenej brány. Domáci by isto v posledných minútach vyvinuli tlak. Našťastie, zápas sme dotiahli do víťazného konca.“

Pre Petra Kuračku mohla byť gólová bilancia na štadióne pod Zoborom ešte bohatšia. Ocitol sa v ďalších dvoch vyložených príležitostiach. „Priznám sa, že po dvoch góloch v úvodnej štvrťhodine som v podvedomí myslel na hetrik.  Najdôležitejšie je však víťazstvo mužstva. Azda nabudúce.“ A komu by venoval premiérové dva góly v jednom zápas v Corgoň lige? „Prvý venujem manželke, je to aj jej zásluha, že sa mi tak dobre darí. Druhý venujem rodičom a až sa mi raz podarí hetrik, tretí venujem sám sebe,“ dodal s úsmevom na záver dvojgólový hrdina zápasu.