Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

March 4, 2011

Dvojzápasový dištanc Romanovi Konečnému

BRATISLAVA (SITA) - Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu trestala

 
 
 
 

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) na svojom riadnom zasadnutí potrestala hráča FK DAC 1904 Dunajská Streda Romana Konečného za vylúčenie v zápase 19. kola Corgoň ligy s FC ViOn Zlaté Moravce (2:1) zastavením aktívnej činnosti na dve súťažné stretnutia nepodmienečne. Obranca tímu zo Žitného ostrova si však najskôr musí odpykať jednozápasový dištanc za štyri žlté karty. V praxi to znamená, že Roman Konečný bude nútene pauzovať v troch dueloch.

Členovia DK SFZ vo štvrtok zamietli žiadosť hráča FC ViOn Zlaté Moravce Karola Pavelku o odpustenie zvyšku trestu. DK identicky postupovala aj pri žiadostiach hráča FK Dukla Banská Bystrica "B" Bartolomeja Gonosa a dvojice mladých hráčov z dorastu MFK Dubnica Kristiána Sadeckého a Tomáša Briganta.

DK SFZ riešila aj neoprávnený štart útočníka FK Senica Ondřeja Smetanu v prípravnom stretnutí holandského klubu Feyenoord Rotterdam. Smetana hral bez vedomia svojho momentálneho zamestnávateľa. DK vyzvala hráča, aby jej v termíne do 7. marca 2011 predložil svoje vysvetlenie, prečo v Holandsku trénoval a hral bez súhlasu vedenia FK Senica.