Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 10, 2012

FK Senica s cieľom uspieť v pohárovej Európe

SENICA (fksenica.eu) - Z tlačovej besedy klubu FK Senica pred začiatkom jesennej časti sezóny 2012/2013

 
 
 
 
Zľava kapitán Tomáš Kóňa, hlavný tréner Zdeněk Psotka a prezident klubu Viktor Blažek na tlačovej besede futbalového klubu FK Senica pre začiatkom jesennej časti sezóny 2012/13. Senica, 9. júla 2012.

V pondelok 9.7. sa v PRESS priestoroch FK Senica uskutočnila tradičná predsezónna tlačová beseda. Pred prítomných novinárov predstúpili - prezident klubu Viktor Blažek, tréner A-mužstva Zdeněk Psotka a kapitán Senice Tomáš Kóňa. Pre hlasovú indispozíciu sa ospravedlnil športový riaditeľ Dušan Vrťo.

Po privítaní sa ako prvý chopil slova prezident klubu Viktor Blažek. „Pred aktuálnym ročníkom sme zvýšili rozpočet o 200.000 eur. Jeho aktuálna výška predstavuje 1,9 mil. eur. K tejto sume treba pripočítať investíciu vo výške 2,8 mil. eur, ktorú plánujeme vložiť do prestavby štadiónu. Rekonštrukcia sa začína už v decembri 2012 výkopovými prácami. Ak pôjde všetko podľa plánu, tak v marci budúceho roka by mali byť sfinalizované tribúny za bránami. Veríme, že nové miesta budú verejnosti sprístupnené už na začiatku jari 2013. Pár vetami načrel i do športovej stránky klubu. „Do aktuálneho ročníka sme vstúpili prostredníctvom úvodného zápasu prvého predkola Európskej ligy. V Budapešti sme proti MTK uhrali remízu 1:1. Naším cieľom je postúpiť a vyzvať na súboj APOEL Nikózia. V súvislosti s ligovou súťažou máme opäť pohárové ciele. Cez Corgoň ligu resp. cez Slovenský pohár sa chceme znova kvalifikovať do európskych súťaží.“

Na poste trénera Stanislava Grigu vystriedal pri kormidle český tréner Zdeněk Psotka, ktorý do Senice prišiel zo Sigmy Olomouc. „V Senici a vlastne aj na Slovensku som nováčik. Po príchode k mužstvu som sa zoznámil s kádrom. Ten sa v porovnaní s uplynulou sezónou výrazne zmenil. Odišlo množstvo hráčov vrátane silnej trojice – Bolek, Gorosito, Strnad. Počas krátkeho času sme sa snažili tieto straty nahradiť. V tejto súvislosti by som rád vyzdvihol kvalitnú spoluprácu s prezidentom klubu Viktorom Blažekom i športovým riaditeľom Dušanom Vrťom. Prebrali sme spolu veľa mien. Pri debatách o dopĺňaní jednotlivých postov sme brali do úvahy viacero faktorov. Okrem športovej výkonnosti aj výhodnosť z pohľadu klubu. Stále máme ešte otvorenú jednu-dve pozície. V najbližšom období by sme mali otázku kádra definitívne doriešiť. Teší ma, že do mužstva pribudli aj hráči pochádzajúci z regiónu. Matej Krajčík aj Pavol Masaryk sú hladní po úspechu v domácom prostredí. Prijalo ich aj tunajšie prostredie,“ ozrejmuje 38-ročný lodivod Senice hľadiac na odvetný zápas Európskej ligy na domácej pôde proti MTK Budapešť. „Máme vysoké ambície. Kontinentálna súťaž  je veľkým lákadlom. Zápasom v Budapešti sa nám podarilo získať pre Senicu historicky prvý bod a dosiahli sme aj prvý európsky gól. Radi by sme našu snahu zavŕšili aj premiérovým postupom ďalej.“

Na otázku o ligových ambíciách odpovedá Psotka celkom pragmaticky. „V lige chceme nadviazať na umiestnenia z uplynulých ročníkov. Pokúsime sa o to trošku odlišným štýlom, akým sa Senica prezentovala doteraz. Do každého stretnutia ideme s cieľom vyhrať. Body sa počítajú až na konci súťaže. Ak budeme pri konečnom účtovaní úspešní, budeme spokojní,“ hovorí muž číslo jeden v kabíne Seničanov.

Kapitán Senice Tomáš Kóňa, prevzal kapitánsku pásku po Jánovi Gajdošíkovi, resp. Petrovi Bolekovi. „Do tímu prišlo veľa nových hráčov. Zatiaľ sa spoznávame. Na ihrisku i mimo neho. V tíme vládne výborná klíma. Kým budeme mať výsledky, určite bude všetko v poriadku. O ambíciách je pred sezónou vždy ťažké hovoriť. Bude to znieť ako klišé, ale do každého zápasu chceme ísť s cieľom vyhrať. Do tímu prišlo veľa zvučných mien, tie ale úspech nezaručujú. Musíme hrať dobre na ihrisku. Chcem chalanov na ihrisku viesť a pomôcť mužstvu k čo možno najlepším výsledkom,“ uzatvára Tomáš Kóňa.

Káder FK Senica pre jesennú časť sezóny 2012/2013

BRANKÁRI: Milan Švenger, Pavel Kamesch, Michal Šulla, Ján Malec

OBRANCOVIA: Matej Krajčík, Erich Brabec, Petr Pavlík, Miroslav Štěpánek, Martin Frýdek, Peter Štepanovský, Václav Koutný

STREDOPOLIARI: Tomáš Kóňa, Juraj Križko, Martin Ďurica, Jaroslav Černý, Stef Wijlaars, Martin Babic, Jaroslav Diviš, Jan Kalabiška, Adam Varadi

ÚTOČNÍCI: Rolando Blackburn, Pavol Masaryk, Lamine Diarrasouba, Petr Hošek

Zmeny v kádri

príchody: Matej Krajčík (Jablonec), Pavol Masaryk (Ružomberok), Erich Brabec (Sparta Praha), Miroslav Štěpánek (Hamburger SV) - všetci na prestup, Milan Švenger (Sparta Praha), Martin Frýdek (Sparta Praha), Martin Babic (ViOn Zlaté Moravce), Adam Varadi (Sigma Olomouc), Václav Koutný (Sigma Olomouc) - všetci na hosťovanie, Michal Šulla (Vrbové, návrat z hosťovania)

odchody: Petr Bolek (Viktoria Plzeň), Tomáš Strnad (Hradec Králové), Nicolás Gorosito (Slovan Bratislava), Pedro Leal (návrat do Kostariky), Luis Furtado de Oliveira "Bolinha" (hosťovanie - Zlaté Moravce)

dlhodobo zranení: Ján Gajdošík, Róbert Pillár


Realizačný tím

Hlavný tréner: Zdeněk Psotka
Asistent trénera: Josef Mucha
Tréner brankárov: Miroslav Mentel
Kondičný tréner: Milan Skokan
Vedúci mužstva: Martin Šnegoň
Lekár: MUDr. Radovan Hyža