Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

September 15, 2015

FL - 1. kolo: V dohrávke víťazstvo Žiliny v Podbrezovej

SLOVENSKO (TASR/futbalnet.sk) - Podbrezová - Žilina 2:3

 
 
 
 
Zľava Jakub Paur (Žilina), Roman Sabler (Podbrezová) a Ernest Mabouka (Žilina) v dohrávanom zápase 1. kola Fortuna ligy 2015/16 FO ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina (2:3). Podbrezová, 15. septembra 2015.

ŽP Šport Podbrezová - MŠK Žilina 2:3 (0:2)

Góly: 56. Sabler, 90+. Gál-Andrezly - 32. Mabouka, 36. Škriniar z pok. kopu, 76. William
ŽK: Vajda, Kupčík - Mazáň, Paur, Pečovský, Čmelík, Mabouka, Škriniar
R: Kružliak, 1650 divákov

PODBREZOVÁ: Kuciak – Andrič, Kupčík, Pimpara, Migaľa -Kochan (55. Mehanovič) - Gál-Andrezly, J. Pančík, Vajda (70. Kapor), Almaský (44. Vaščák) - Sabler

ŽILINA: Volešák – Mabouka, Vavro, Škriniar, Mazáň – Káčer (68. Škvarka), Pečovský – Bénes – Paur (60. Čmelík), William, Mihalík (87. Letič)

Domáci sa tretíkrát pokúšali skrášliť zrekonštruovaný štadión Zelpo arény víťazstvom. Žilinčania v odloženom 1. kole však neboli ľahkým sústom, aj keď vlani medzi oboma súpermi sa zrodila vyrovnaná bilancia. Tri zápasy za sebou s prehrami museli železiari v úvode zápasu rozchodiť i rozbehať, aby sa pokúsili o malý zázrak a zaskočili favorita. Začalo sa opatrne na oboch stranách, s viacerými nepresnosťami, zrazenými loptami. V 9. min sa do zakončenia natlačil William, bránku však tiesnený netrafil. Aj domáci zriedkavo pohrozili, v 16. min po centri Andriča pred Almaským zasiahol Škriniar a hrozbu odvrátil. Prvá väčšia príležitosť sa zrodila v 24. min pred žilinskou bránkou a veľa nechýbalo, aby Sabler po centri Almaského prekonal Volešáka. Vysokých lôpt do šestnástky hostí pribúdalo, o presnejšiu trefu sa v 30. min pokúšal z trestného kopu Gál-Andrezly, brankára Volešáka však neprekvapil. Žilinčania naplno udreli po rýchlej akcii v 32. min, po centri Mihalíka sa k lopte dostal Mabouka a jeho strela od žrde skončila v sieti. Ďalší úder pre železiarov prišiel onedlho, po faule Kupčíka na Williama z pokutového kopu pridal v 36. min ďalší gól Škriniar.

Po zmene strán domáci museli aj zariskovať, aby zvrátili nepriaznivý stav. V 56. min sa konečne zaradovali, keď Sabler svojou aktivitou obral obrancov hostí o loptu a znížil. Zápasovému rébusu udelil jasno v 76. min po dorážke William, ešte predtým Kuciak stihol gólu zabrániť, no vzäpätí kapituloval. Útočná aktivita domácich stúpla, odmeny v podobe kontaktného gólu sa však nedočkali. Naopak, v 85. min mal na kopačke ďalší gól William, zabránil mu v ňom výborný zákrok brankára Kuciaka. Kozmetická úprava po umiestenej strele k žrdi Gála-Andrezlyho v nastavenom čase už nezmenila nič na fakte, že Žilinčania nedopriali bojovným železiarom ani bod.

HLASY PO ZÁPASE:

Zdenko Frťala, (tréner Podbrezovej): "Hráči môžu stále veriť vo svoje sily, pretože dosť potrápili takého kvalitného súpera. Zaslúžili si poďakovať a aj som to urobil, pretože som ocenil ich prístup k zápasu a aj hru. Výsledkovo sme už na súpera nemali, opäť sme nezískali ani bod, aj keď sme si ho zaslúžili."

Adrián Guľa, (tréner Žiliny): "Zápas mal dva rozdielne polčasy a my sme si víťazstvo vydreli hlavne v tom prvom. Dvojgólový náskok sme si za nasadenie a účinnejšie kolmé útoky zaslúžili. V druhom polčase sme skĺzli do pasivity, súper znížil, táto časť zápasu spokojnosť u mňa určite nevyvolala."