Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

July 11, 2014

FL - 1. kolo: V predohrávke tesné víťazstvo Slovana nad nováčikom z Podbrezovej

SLOVENSKO (TASR) - Slovan - Podbrezová 2:1

 
 
 
 
Na snímke vľavo Juraj Halenár (Slovan) a vpravo Joaquin Pablo Podio (Podbrezová) v 1. kole futbalovej Fortuna ligy medzi ŠK Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 11. júla 2014 v Bratislave. FOTO TASR - Martin Baumann

Slovan Bratislava - ŽP Šport Podbrezová 2:1 (1:1)

Góly: 30. a 80. Milinkovič - 36. Hovančík
ŽK: Milinkovič - Kunca, Podio, Kožička
R: Leško, 1492 divákov

SLOVAN: Perniš - Čikoš, Hudák, Niňaj, Jablonský - Lásik (85. Grendel) - Milinkovič (90.+2 Mészáros), Halenár, Soumah, Žofčák (73. Peltier) - Fořt

PODBREZOVÁ: Baláž - Snitka, Kupčík, Minčič, M. Pančík - Kochan, Hovančík - J. Pančík (77. Kožička), Podio, Kunca (61. Harvilko) - Vaščák (74. Gerec)

Nováčik od Horehronia sa nezľakol zvučnejšieho mena súpera a pri svojej premiére v najvyššej súťaži bol v úvodnej štvrťhodine dokonca strelecky aktívnejší, pokusy "železiarov" však neboli dostatočne razantné a brankára Perniša neohrozili. Slovan postupne pridal plyn a začal útočiť vo väčšom počte hráčov. V 24. minúte po priťuknutí Soumaha vypálil spoza šestnástky Halenár a za Balážom zvonila pravá žrď. V 30. minúte sa Slovanu podarilo otvoriť skóre, keď nový muž v zostave majstra Jablonský ukážkovým centrom našiel hlavu Milinkoviča a na jeho "klinec" k ľavej žrdi nemal Baláž nárok - 1:0. Hosťom sa onedlho podarilo vyrovnať, keď po rohu na bližšiu tyč tečoval loptu do siete pohotový Hovančík - 1:1.

Slovan po prestávke nedokázal vystupňovať tempo a herne sa trápil. V 61. minúte z poriadnej diaľky vypálil Hovančík a Perniš s námahou vytlačil jeho pokus na roh. Na opačnej strane sa dostal k lopte Lásik a jeho strela spoza šestnástky letela tesne nad bránu. V 67. minúte si Soumah pekne vymenil loptu s Jablonským, krížna strela Guinejčana však minula bránu. V úvodnom zápase sezóny sa hral slabý futbal, napokon sa však na favorita usmialo šťastie. Tri body mu v 80. minúte zariadil dvojgólový hrdina zápasu Milinkovič, ktorý prekvapil súperovho brankára umiestnenou strelou z uhla - 2:1. Podbrezová siahala na historický bod, napokon však odišla z hlavného mesta s prázdnymi rukami.

HLASY PO ZÁPASE:

František Straka, (tréner Slovana): "S výkonom nie som spokojný, s výsledkom áno. Začali sme svižne, dali sme gól a mali sme sa po ňom upokojiť, ale spravili sme chybu pri štandardke a súper vyrovnal. Robili sme individuálne chyby, nevedeli sme podržať loptu, boli sme nervózni. Chlapcom však patrí vďaka, že tvrdo dreli celých 90 minút. Tri body sú pre nás veľmi dôležité, pretože prvé zápasy v sezóne sú vždy nevyspytateľné. Musíme sa však zlepšiť."

Jaroslav Kentoš, (tréner Podbrezovej): "Z môjho pohľadu som spokojný s výkonom, s výsledkom už menej. Škoda, že sme v druhom polčase nedotiahli do konca niektoré akcie. Rozhodla výnimočnosť Marka Milinkoviča, takíto hráči rozhodujú zápasy. Gratulujem Slovanu k víťazstvu, my budeme pracovať na tom, aby sme sa zlepšovali. Naším cieľom je naplniť tribúny a podávať maximálne výkony, potom nebudeme mať starosti so záchranou."