Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

April 1, 2016

FL - 25. kolo: Ružomberok otočil v druhom polčase duel s Trnavou

SLOVENSKO (TASR/futbalnet.sk) - Ružomberok - Trnava 3:1

 
 
 
 
Vpravo hráč Trnavy Lukáš Greššák a hráč Ružomberka Miloš Lačný v zápase 25. kola Fortuna ligy 2015/16 MFK Ružomberok - FC Spartak Trnava (3:1). Ružomberok, 1. apríla 2016.

MFK Ružomberok – Spartak Trnava 3:1 (0:1)

Góly: 49. Sapara, 75. J. Maslo, 86. Lačný - 21. Mikovič
ŽK: Ďubek, J. Maslo – Baéz, Godál, Halilovič, Jež
R: Ježík, 2757 divákov

RUŽOMBEROK: Tofiloski – P. Maslo, J. Maslo, Rosa, Boszorád – Sapara (84. Gerát), Nagy – Gál-Andrezly (63. Faško), Ďubek, Zošák – Lačný (90. Jakubko)

TRNAVA: Jakubech – Horník, Martin Tóth, Godál, Čonka – Greššák, Baez (26. Mihálik, 78. Tambe) – Halilovič, Jež, Mikovič (68. Bello) – Depetris

Liptáci otvorili zápas aktívne, v 3. min. Lačný po prihrávke Ďubeka mieril z uhla tesne vedľa pravej žrdi Spartaka. O päť minút na to mal jarný kanonier "Ruže" miliónovú príležitosť na prekonanie Jakubecha. Sapara poslal skvelý pas do behu a projektil z Lačného pravačky mal neuveriteľnú dráhu, dva razy opečiatkoval brvno a rovnako dva razy sa odrazil spred bránkovej čiary hostí. Pri brankároviTrnavy, ktorý bol v tomto prípade iba štatistom, stálo obrovské šťastie. V 21. min. po prvý raz ofenzívne zakontrovali Spartakovci a bol z toho gól. Depetrisovi sa absolútne nevydaril pokus o strelu, odrazená lopta doplávala k Mikovičovi, ktorý zoči – voči Tofiloskému krížnou strelou chladnokrvne našiel ľavý dolný kút – 0:1. Pre dovtedy jednoznačne aktívnejších a lepších domácich futbalistov to bola studená sprcha. V 26. min. si Mikovič pekne spracoval loptu od Ježa a spoza veľkého vápna pravou nohou mieril tesne nad brvno. O dve minúty na to na druhej strane hlavička J. Masla po štandardnej situácii tiež minula svoj cieľ a v 37. min. štipľavý ďalekonosný pokus Nagya z 25 m na roh vytesnil Jakubech.

V 48. min. Godál stiahol Lačného, ktorý si veľmi dobre prevzal loptu. Následný priamy kop zahral Sapara a Zošák zasunul loptu za Jakubechov chrbát – 1:1. Liptákom po vyrovnávajúcom góle opäť narástli ofenzívne krídla. Hráči sa pokúšali nájsť dvierka v dobre pracujúcej obrane Trnavy. Hlavne po štandardkách hrozilo nebezpečie pre Spartak. Po jednej z nich padol v 75. min. druhý gól MFK. Po Saparovom priamom kope sa o ružomberský obrat postaral J. Maslo. V 86. min. Lačný využil kiks v defenzíve súpera vrátane brankára Jakubecha a definitívne dorazil Trnavu – 3:1.

HLASY PO ZÁPASE:

Ladislav Pecko, (tréner Ružomberka): "Odohrali sme výborný zápas, boli sme lepší od prvej minúty, išli sme za víťazstvom. Budem si musieť s chlapcami pohovoriť, aby si nerobili zo mňa 1. apríl, ako v prvom polčase. V druhom polčase sme charakterom i futbalovou kvalitou stretnutie zaslúžene otočili. Chlapcom musím pogratulovať."

Ivan Hucko, (tréner Trnavy): "Zápas sme začali dobre, dali sme úvodný gól. Jediný moment, ktorý ovplyvnil vývoj celého stretnutia, bol, že sme museli striedať Baeza pre jeho nedisciplinovanosť. Nemohli sme riskovať, že by sme od 30. min. hrali o jedného menej. Považujem za nepochopiteľné, že keď sa dohodneme s Ružomberkom, že stretnutie sa posunie o jeden deň neskôr, lebo štyria naši 19–roční hráči hrali štyri zápasy za osem dní, sa nejaká televízia postaví na hlavu a povie, že nie."