Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 7, 2015

FL - 4. kolo: V predohrávke remíza Skalice s Podbrezovou

SLOVENSKO (TASR/futbalnet.sk) - Skalica - Podbrezová 0:0

 
 
 
 
Fortunaliga logo

MFK Skalica - FO ŽP Šport Podbrezová 0:0

ŽK: Švrček (MFK Skalica)
R: Špaček – Hrdlička, Bednár, 1188 divákov

SKALICA: Hajdúch – Švrček, Konečný, Majerník, Ciprys (82. Vrablec) – Gašparík, Bariš, Čermák (82. Neoveský), Mazan – Šebesta, Lietava (64. Ulrich)

PODBREZOVÁ: Kuciak – Gál-Andrezly (61. Pančík), Migaľa, Vaščák (73. Kochan), Vajda – Melunovič (80. Sabler), Kupčík, Andrič, Almaský – Pimpara, Mehanovič

Predohrávku 4. kola Fortuna ligy začali lepšie domáci a v úvodných minútach mali loptu na kopačkách prevažne oni. Postupne sa hra vyrovnala a dopredu sa začali tlačiť aj hostia z Podbrezovej. V prvej 20-minútovke preveril skalického brankára Hajdúcha najlepší strelec Podbrezovej Mehanovič, zvnútra pokutového územia však mieril len do stredu brány. V 21. minúte hlavičkoval nebezpečne Šebesta, rozhodca však odmával ofsajd. O päť minút na to mali šancu opäť hostia, Gál-Andrezly preloboval brankára, no na čiare hasil stopér domácich. Potom sa hra odvíjala prevažne v strede poľa. V 40. minúte hlavičkoval skalický Lietava, lopta letela mimo. Minútu pred odchodom do kabín ešte pohrozili hostia, Melunovičovi chýbali centimetre na lepšie zakončenie.

V úvode druhého polčasu sa hneď dvakrát po sebe dostali Skaličania do veľkej šance, avšak bez gólového zakončenia. Brána hostí bola opäť v ohrození v 51. minúte zápasu, keď mal príležitosť Lietava. V 72. minúte stretnutia našiel center z pravej strany v pokutovom území kopačku Almaského, jeho strela však skončila na žrdi. V 78. minúte sa k lopte dostal najlepší skalický strelec Gašparík,  na hranici šestnástky sa uvoľnil, jeho strela ľavačkou, ale minula o centimetre bránu. Duel sa tak skončil bezgólovou remízou.

HLASY PO ZÁPASE:

Aleš Křeček, (tréner MFK Skalica): "Prvý polčas som nebol spokojný s našou hrou. Súper bol lepší. Mali sme problémy vo vlastných radoch, súper si vytvoril dve veľké príležitosti a len vďaka nášmu brankárovi Hajdúchovi sme neinkasovali. Druhý polčas už bol z našej strany lepší. Chodili sme do rýchlych brejkov, no šance sme nedokázali dotiahnuť do gólového efektu. Hrali sme doma, teda v Senici, chceli sme vyhrať, no sme pokorní a berieme aj bod."

Zdenko Frťala, (tréner Šport Podbrezová): "Hlavne v prvom polčase mala hra veľkú kvalitu. My sme nevyužili dve príležitosti. Od 65. minúty to bol futbal s množstvom strát. Bod z vonku si ceníme, i keď sme trocha mrzutí z toho, že sme nepremenili šance."