Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

January 14, 2011

Generálny riaditeľ MFK Ružomberok Juraj Sabo v januári končí

RUŽOMBEROK (SITA) - "V tejto chvíli, keď sa chystám pripraviť pre môjho nástupcu čistý stôl, ma najviac mrzí iba jedna vec. Som nespokojný s tým, že sa mi v klube nepodarilo naplniť ambície, s ktorými som pred 16 mesiacmi do vedúcej funkcie v MFK Ružomberok prichádzal"

 
 
 
 

Generálny riaditeľ futbalového klubu MFK Ružomberok Juraj Sabo k 31. januáru 2011 končí vo svojej vedúcej funkcii. Členovia predstavenstva klubu a jeho majitelia v piatok popoludní na druhý raz prijali výpoveď šéfa exekutívy MFK a súhlasili s jeho abdikáciou.

"Prvú rezignáciu na svoj post som majiteľom oznámil ešte minulý rok v novembri. Vtedy ju absolútne zamietli, vôbec s ňou nesúhlasili. Preto som na prelome rokov oznámil druhú rezignáciu a k 31. januáru 2011 som dal výpoveď. V piatok 14. januára uplynula časová lehota, ktorú som si vyžiadal, aby som od spolumajiteľa dostal odpoveď na môj zámer. V piatok som cestoval do Bratislavy, aby som sa s majiteľmi MFK a členmi jeho predstavenstva otvorene porozprával o mojom odstúpení," povedal v piatok pre agentúru SITA generálny riaditeľ MFK Ružomberok Juraj Sabo.

Ako funkcionár, ktorý trval na svojej výpovedi ďalej povedal, najmä predseda predstavenstva o jeho odchode z postu nechcel ani počuť. Dokonca ho dlhšie prehováral, aby zostal, no keď Sabo trval na svojom, rozhodol sa mu vyhovieť a akceptoval jeho výpoveď k 31. januáru. "V tejto chvíli sa nedá percentuálne vyjadriť moja spokojnosť, respektíve nespokojnosť s tým, čo som v Bratislave dosiahol. Na jednej strane som rád, že predstavenstvo prijalo moju abdikáciu, ale na druhej strane ma neteší fakt, že mi otvorene povedali, že o uvažovanom posilnení A-mužstva Ružomberka je v týchto dňoch zložité uvažovať. Menoslov hráčov, ktorých by sme chceli do mužstva získať, máme síce hotový na stole, ale či naozaj do Liptova aj prídu, už nie je iba v mojej moci," priznal Juraj Sabo, ktorého v tomto zložitom období potešil aspoň fakt, že v týchto dňoch hráčom prichádzajú na účty meškajúce novembrové a decembrové výplaty. "Počas víkendu chcem rokovať aj hlavným trénerom Goranom Milojevičom o jeho predstave získania zahraničných legionárov do klubu, ako aj o jeho plánoch pred jarnou časťou Corgoň ligy. Chcem po sebe zanechať čistý stôl. Preto som rád, že sme hráčom a trénerom vyplatili meškajúce výplaty tak, ako som im to v pondelok v úvode zimnej prípravy sľúbil. To ma naozaj veľmi teší, že sme všetci v klube dokázali dodržať slovo a splniť sľuby," zdôraznil vedúci funkcionár majstra Slovenska a víťaza Slovenského pohára v sezóne 2005/2006. "V tejto chvíli, keď sa chystám pripraviť pre môjho nástupcu čistý stôl, ma najviac mrzí iba jedna vec. Som nespokojný s tým, že sa mi v klube nepodarilo naplniť ambície, s ktorými som pred 16 mesiacmi do vedúcej funkcie v MFK Ružomberok prichádzal. Viem síce, že mnoho vecí som z objektívnych príčin nemohol ovplyvniť, ale poviem úprimne, mal som inú predstavu o mojom fungovaní na čele tohto futbalového klubu," konštatoval generálny riaditeľ aktuálne deviateho mužstva najvyššej slovenskej futbalovej súťaže, ktoré začalo zimnú prípravu bez výrazných posíl.

Juraj Sabo sa s týmto stavom stále nechcel uspokojiť a do tímu hlavného trénera Gorana Milojeviča chcel priviesť okrem dvoch slovenských futbalistov, dvoch Španielov, jedného Čiernohorca a jedného Srba. Z jesenného kádra si dres Liptákov hneď po skončení jesennej časti Corgoň ligy už vyzliekol Karel Kroupa, ktorému vypršal kontrakt. Syn bývalého ligového kanoniera Zbrojovky Brno sa nedohodol na nových podmienkach s funkcionármi Ružomberka a momentálne si hľadá nového zamestnávateľa.
Podľa slov generálneho riaditeľa MFK Ružomberok sa do zimnej prípravy A-tímu zatiaľ zapojili iba štyria noví hráči, všetci z vlastnej rezervy - Tomáš Chovanec, Lukáš Greššák, Marek Ondík a Jaroslav Štefánik. "Na to, aby sme v Corgoň lige hrali na jar dôstojnú úlohu, súčasný káder nestačí," skonštatoval na záver Juraj Sabo.