Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

August 12, 2014

Halenár so 122 gólmi najlepším strelcom slovenskej súťaže

BRATISLAVA (SFZ/TASR) - Útočník Slovana Bratislava Juraj Halenár sa stal historicky najlepším strelcom slovenskej najvyššej futbalovej súťaže

 
 
 
 
Juraj Halenár

Juraj Halenár získal päť majstrovských titulov, štyrikrát triumfoval v Slovenskom pohári, na začiatku sezóny si pripísal premiérový triumf v slovenskom Superpohári a v 5. kole Fortuna ligy 2014/2015 strelil v košickom Čermeli svoj 121. a 122. gól, čím sa v historickej tabuľke kanonierov odpútal od Róberta Semeníka (120 gólov).

Tridsaťjedenročný odchovanec Lokomotívy Trnava dosiahol 122 gólov počas pôsobenia v troch bratislavských mužstvách. V žlto-čiernom drese Interu 35, po prestupe do Petržalky 33 a v ŠK Slovan Bratislava zaťažil kontá brankárov doteraz 54 gólmi. Gól, ktorým sa odpútal z méty 120 gólov ukončil Halenár tri a pol mesačnú sériu bez góla v súťažnom zápase."Trošku som sa trápil, pretože som mal toho v priebehu siedmich mesiacov veľa. Mám syna, to obdobie nebolo pre mňa jednoduché, ale som rád, že to tam konečne padlo. Spadol zo mňa dosť veľký balvan, najmä psychický, ani nie fyzický. Teraz som to tam konečne šupol a mám svätý pokoj," uviedol po stretnutí v Košiciach kanonier Halenár.

Trojnásobný slovenský futbalový reprezentant zaznamenal svoje dva presné zásahy v 52. a v 69. minúte. Na prvý gól mu prihral striedajúci Marko Milinkovič, na druhý rovnako muž z lavičky Pavel Fořt. "V druhom polčase nám vyšli dva brejky, po Markovej a Pavlovej prihrávke som nemal problém dostať loptu do brány. To, čo sme v prvom polčase zbabrali, to nám v druhom vyšlo. Po zabehnutí poza obranu, prišli dve dobré prihrávky pred bránu, kde je moje miesto a odtiaľ dávam góly," konštatoval Juraj Halenár.