Slovenský futbalový zväz (Úvodná stránka)

Vitajte na stránkach Slovenského futbalového zväzu.

 
 
 
 
 

December 16, 2010

Hroššo na chate, Rák s rodinou, Štetina v montérkach

NITRA (SITA) - Rôznymi spôsobmi využívajú futbalisti FC Nitra voľné dni, ktoré im plynú od tradičného halového turnaja. Niektorí si po náročnej jeseni užívajú ničnerobenie plnými dúškami, iní zarezávajú ostošesť.

 
 
 
 
Róbert Rák z FC Nitra (v strede) medzi Romanom Procházkom (vľavo) a Milošom Juhászom (vpravo) z FC Spartak Trnava počas 24. kola futbalovej Corgoň ligy medzi FC Nitra - FC Spartak Trnava. Nitra, 24. marec 2010. Foto: SITA/Martin Havran

Rôznymi spôsobmi využívajú futbalisti FC Nitra voľné dni, ktoré im plynú od tradičného domáceho halového turnaja, uskutočneného v prvú decembrovú sobotu. Niektorí si po náročnej jeseni užívajú ničnerobenie plnými dúškami, iní zarezávajú ostošesť. Lukáš Hroššo strávil úvodné dni dovolenky na chalupe v Levoči, kam sa vybral s priateľkou a blízkymi kamarátmi, aby v novom prostredí zabudol na každodenné povinnosti profesionálneho futbalistu. "Bolo toho dosť, predovšetkým na konci jesene. Poviem pravdu, niekedy premýšľam aj o tom vylúčení v predposlednom kole Corgoň ligy. Viem, že už to nikdy nespravím," citovala klubová stránka tímu spod Zobora www.fcnitra.sk slová L. Hrošša, ktorými sa ešte vrátil k nevydarenému záveru jesennej časti Corgoň ligy 2010/2011. Brankárska jednotka FC Nitra si vianočné sviatky užije v domácom prostredí. "Malo by to tak byť, že na Vianoce sú všetci doma. Dovolenky sa nám skončia 7. januára, okrem oddychu si tento čas určite spestrím nejakým rekreačným športom," dodal Lukáš Hroššo.

Útočník Róbert Rák dáva v ostatných rokoch vo chvíľach oddychu prednosť rodine. "Budem pekne doma a v teple," narážal kanonier Nitry na decembrovú zimu. "Manželka navyše ochorela, takže sa doma starám, ako najlepšie viem. Párkrát som však stihol vybehnúť na štadión do posilňovne, nech predsa len niečo robím pre svoju kondíciu," uviedol najlepší strelec nitrianskeho klubu v jeho novodobej histórii.

Svoje starosti cez skúškové obdobie riešia aj vysokoškoláci, ktorí majú v kabíne A-tímu početné zastúpenie. Nad knihami preto trávia veľa času Róbert Glenda, Ján Harbuľák, Matej Král (SPU), Igor Kotora (UKF), ako aj "cezpoľní" Richard Stránsky, Marek Košút a Matúš Paukner, ktorí študujú v Bratislave.

Počas zimnej dovolenky nezaháľa ani stopér či defenzívny štít Lukáš Štetina. Ten je v dovolenkovom období verný svojmu remeslu a ako vyučený automechanik rieši jednu objednávku za druhou. Samozrejme, na báze dobrovoľnosti a v úzkom kruhu spoluhráčov, trénerov a kamarátov. "Viacerí potrebovali pred sviatkami vymeniť brzdy. Okrem spoluhráčov boli u mňa aj tréneri Igor Mesároš a Ivan Vrabec," pridal informáciu zo zákulisia automechanik Lukáš Štetina. Reklamácia mu neprišla ani od jedného, čo je dôkazom toho, že Lukášovi to nejde len nohami, ale aj rukami.